×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. oktobris, 2013
Drukāt

Dombrovskis: Koalīcija vienojusies pieņemt valsts 2014.gada budžetu (papildināts)

LETALETA

Koalīcija šodien fiksējusi vakar panākto vienošanos termiņuzturēšanās atļauju jautājumā un vienojusies par valsts 2014.gada budžeta pieņemšanu, žurnālistiem pēc koalīcijas sadarbības padomes ārkārtas sēdes sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

 

“Nofiksējām to, ka visa koalīcija ir gatava virzīties uz priekšu un pieņemt nākamā gada valsts budžetu,” norādīja premjers.

Viņš skaidroja, ka šodien fiksētā vienošanās termiņuzturēšanās atļauju jautājumā ir praktiski tāda pati kā vakar, taču ar redakcionālām izmaiņām niansēs.

Dombrovskis norādīja, ka nav gandarīts par panākto vienošanos, taču situācijā, kad bija jāizvēlas starp diviem ļaunumiem, esot izvēlēts mazākais. Ja vienā svara kausā ir jautājums par budžetu un visiem saistītajiem jautājumiem, bet otrajā kausā šis termiņuzturēšanas atļauju jautājums, tad par mazāko ļaunumu var uzskatīt panākto vienošanos, piebilda valdības vadītājs.

Pēc premjera teiktā, koalīcija vienojusies gan par atsevišķiem jautājumiem nākamā gada budžetā, gan par budžetu kopumā. Arī uz otro lasījumu priekšlikumus budžeta projektam valdošās partijas iesniegs tikai koordinēti un pēc vienprātības principa, klāstīja Dombrovskis.

Tāpat koalīcija rīkosies koordinēti arī ar opozīcijas iesniegtajiem priekšlikumiem budžetam, akcentēja valdības vadītājs. Proti, par tiem tiek diskutēts koalīcijā, pieņemot lēmumu par atbalstu kādam opozīcijas ierosinājumam vai priekšlikumu noraidīšanu.

Kā ziņots, koalīcijas panāktā vienošanās paredz, ka Saeimā tiks iesniegts jauns likumprojekts, kas paredzēs izmaiņas uzturēšanās atļauju izsniegšanā. Šīs likuma izmaiņas varētu pieņemt steidzamības kārtā līdz mēneša beigām.

Vienošanās, kuru atbalsta koalīcijas partneri, paredz veikt Imigrācijas likuma grozījumus, nosakot, ka nākamgad apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām var veikt ne vairāk par 700 darījumu par nekustamā īpašuma iegādi ar vērtību virs 150 000 eiro un vēl 100 darījumus gadā virs 0,5 miljoniem eiro. Ja darījumu skaits virs 0,5 miljoniem eiro pārsniegs 100, tad to varēs papildināt uz tās kvotas rēķina, kas paredzēta darījumiem no 150 000 eiro.

Savukārt 2015. un 2016.gadā šādu darījumu skaits samazinātos attiecīgi līdz 525 un 350, kā arī katru gadu vēl uzturēšanās atļaujas varētu piešķirt par 100 darījumiem virs 0,5 miljoniem eiro.

Tāpat paredzēts noteikt, ka valdība pēc Tieslietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas un Ekonomikas ministrijas izvērtējuma šo kvotu var arī samazināt. Savukārt 2017.gadā šo programmu varētu atcelt vai arī noteikt kvotu, kas nepārsniedz 2016.gada līmeni.

Ekonomikas attīstības fondā par katru darījumu tiks iemaksāti 25 000 eiro, un šie līdzekļi tiks izmantoti reemigrācijas plāna īstenošanai un pirmā mājokļa programmai.

Tāpat uzturēšanās atļaujas netiks piešķirtas par neapbūvētu zemesgabalu iegādi.

Koalīcijas partneri apņemas pildīt šo vienošanos arī nākamajā parlamenta sasaukumā, ja viņi tajā laikā veidos valdību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+