×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. jūlijs, 2012
Drukāt

Dombrovskis kritizē Rīgas domes dzīvošanu pāri saviem līdzekļiem

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (attēlā no labās) kritizē Rīgas domes (RD) budžeta politiku un dzīvošanu pāri saviem līdzekļiem.

“RD šogad jau divas reizes ir grozījusi budžetu, palielinot deficītu. Budžeta deficīts šobrīd pārsniedz jau 12% no pašvaldības ieņēmumiem un pašreizējās RD sastāvs ir paziņojis, ka šogad vēlreiz tiks grozīts budžets un vēlreiz palielināts deficīts,” 11.jūlijā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica Dombrovskis.

Viņaprāt, RD dzīvo pāri saviem līdzekļiem. “No finansiālā viedokļa, pašreizējās RD vadības rīcība ir bezatbildīga. Tas draud ar būtiskām finansiālām problēmām pašvaldībai. Acīmredzot pašreizējā domes stratēģija ir tērēt pāri saviem līdzekļiem un uzrīkot treknos gadus Rīgā. Tas nav pareizākais ceļš, kādā pašvaldībai būtu jāattīstās,” teica Dombrovskis.

Komentējot Dombrovska izteikumus, Rīgas mērs Nils Ušakovs (attēlā no kreisās) ar RD sabiedrisko attiecību nodaļas starpniecību aģentūrai BNS uzsvēra, ka RD visas savas saistības un budžeta deficītu  sedz ar saviem uzkrājumiem. “Atšķirībā no valdības, kas skrien apkārt, aizņemoties naudu un pretī atdodot kontroli pār savu valsti,” piebilda Ušakovs.

Viņš atgādina, ka visiem ir zināms, ko Dombrovska izpratnē nozīmē “stabilizēt situāciju pašvaldībā”. “Kā liekas un nevajadzīgas atcelt visas sociālās programmas, sākot no skolu remontiem un beidzot ar brīvbiļetēm bērniem un pensionāriem. Un pēc tam sarakstīt vēl vienu grāmatu par “ekonomiskiem sasniegumiem”, kuru vienīgi pieklājības pēc izlasīs Starptautiskā valūtas fonda ierēdņi,” min galvaspilsētas mērs.

Jau vēstīts, ka RD jūlija sākumā atbalstīja grozījumus pašvaldības šā gada budžetā, kas paredz pašvaldības pamatbudžeta izdevumus palielināt par 3,465 miljoniem latu, bet ieņēmumus – par 3,8 miljoniem latu. RD šā gada budžetā kopējie izdevumi paredzēti 498,561 miljona latu apmērā, bet ieņēmumi – 442,874 miljonu latu apmērā. Savukārt Rīgas budžeta deficīts pēc grozījumu apstiprināšanas ir 55,7 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.3
Alūksne +8.9
Daugavpils +12
Saldus +9
Liepāja +7.6
Jelgava +10
Ventspils +6.9
Limbaži +9
Madona +8
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+