×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Dombrovskis: lēmums par biroja darbiniekiem vēl nav pieņemts (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Lēmums par nākamā Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta amata kandidāta eiro un sociālā dialoga jautājumos Valda Dombrovska (V/ETP) biroja darbiniekiem vēl nav pieņemts.

Dombrovskis pastāstīja, ka darbs pie biroja veidošanas ir sākts un pašlaik vienīgi zināms, ka to vadīs Taneli Lahti, “kurš tagad vada EK viceprezidenta ekonomikas un monetāro lietu jautājumos kabinetu”.

Vaicāts, vai viens no kabineta darbiniekiem varētu būt no “Vienotības” saraksta Kurzemes apgabalā 12.Saeimā ievēlētais un vēlētāju atbalsta ziņā partijas līderi Solvitu Āboltiņu (V) apsteigušais Rīgas domes deputāts Ints Dālderis (V), Dombrovskis norādīja, ka par pārējiem kabineta darbiniekiem nekādi lēmumi vēl nav pieņemti.

“Tie tiks pieņemti tuvāko nedēļu laikā pēc Eiropas Parlamenta balsojuma par jauno EK,” skaidroja Dombrovskis.

Arī Āboltiņa neapstiprina izskanējušo informāciju, ar preses pārstāves Gitas Valtenbergas starpniecību norādot, ka šādas sarunas neesot notikušas.

Savukārt Dālderis pauda, ka gatavojas strādāt Saeimā, apgalvojot, ka nedz formāli, nedz neformāli šādu piedāvājumu neesot saņēmis.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Dombrovska birojā varētu strādāt arī divi pašreizējā Eiropas Savienības (ES) attīstības komisāra Andra Piebalga (V) biroja darbinieki.

Arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien žurnālistiem norādīja, ka lēmums vēl nav pieņemts un tikpat labi tas var būt kāds cits cilvēks no Latvijas, tam obligāti neesot jābūt Dālderim. “Viss ir atkarīgs no Dombrovska kunga, kā viņš veidos savu biroju,” teica Straujuma.

Viņa uzsvēra, ka tas nebūs partijas lēmums par to, kurš cilvēks no Latvijas darbosies Dombrovska birojā, bet gan vienīgi paša politiķa lēmums. “Ir pareizi, ka birojā ir cilvēki no Latvijas,” noteica valdības vadītāja.

Jau vēstīts – ja Dālderis atteiktos no 12.Saeimas deputāta mandāta, tad viņa vietā darbu jaunajā parlamenta sasaukumā varētu turpināt Āboltiņa, kura netika ievēlēta, iepriekš ziņoja Latvijas Televīzija.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) otrdien Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “Rīta Panorāma” pauda viedokli, ka Dālderis būtu pieņemams kandidāts darbam Dombrovska birojā. Lūgta vērtēt, cik reāla ir Dāldera aiziešana strādāt uz Dombrovska biroju un Āboltiņas atgriešanās Saeimā, Straujuma atzina, ka tas ir iespējams.

“Dombrovskis savā birojā grib iesaistīt vairāk cilvēku no Latvijas. Manuprāt, tas ir ļoti svarīgi, jo tā mūsu cilvēkiem būs iespējas iesaistīties Briseles darbos. Jā, Dombrovska kungs neizslēdz iespēju, ka Dāldera kungs varētu būt viens no tiem, kas varētu strādāt birojā, bet tādu striktu atbildi es nesaņēmu,” skaidroja Straujuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. būtu dumjš, ka atkāptos kaut kādas rižās labā, jo no Briseles var izlidot kā putns, jo nav spējīgs pildīt lidojuma apjomu.

  2. Turpinās tirgošanās?

  3. Dalderis ir kādam blēdīgam darījumam nostājies ceļā un lieks būs arī Briselē…

  4. Ak, šie politiskie viltnieki – lēmums nav pieņemts, bet nolemts ir, viss ir sarunāts. Un nevis – ko es izdarīšu cilvēku, Latvijas labā – bet: kādu ietekmīgu amatu es ieņemšu, kādā krēslā iesēdīšos, kas man par to būs, ja kāda labā piekāpšos, kas jāizdara, lai es nonāktu naudīgā amatā Briselē…

Draugiem Facebook Twitter Google+