×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. oktobris, 2014
Drukāt

Dombrovskis ļoti nopietni gatavojas uzklausīšanai EP (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta amata kandidāts Valdis Dombrovskis (V) šajās dienās ļoti nopietni gatavojas uz pirmdien, 6.oktobrī, gaidāmo noklausīšanos Eiropas Parlamentā (EP).

Dombrovskis aģentūrai LETA atzina, ka ļoti nopietni gatavojas gaidāmajai uzklausīšanai. “Tas ir ļoti liels informācijas un darba apjoms,” sacīja Dombrovskis.

Nopietna gatavošanās uzklausīšanai notiek jau pēdējās nedēļas un arī tieši šajās dienās.

Jau ziņots, ka EK nākamais prezidents Žans Klods Junkers paziņojis par komisāru portfeļu sadalījumu jaunajā komisijā, kurā Dombrovskim ticis viens no viceprezidenta amatiem.

Dombrovskim līdz ar EK viceprezidenta amatu uzticēta atbildība par Eiropas Savienības eiro un sociālā dialoga nozari.

Kā viceprezidents eiro un sociāla dialoga lomā Dombrovskis cieši sadarbosies ar citiem viceprezidentiem. Savā atbildības jomā viņš vadīs un koordinēs darbu ar vairākiem komisāriem – ekonomikas, finanšu, nodokļu un muitas politikas komisāru Pjēru Moskovisī, nodarbinātības, sociālo lietu, kvalifikācijas un darbaspēka mobilitātes komisāri Marianni Teisenu, finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības komisāru Džonatanu Hilu, iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un mazo un vidējo uzņēmumu nozares komisāri Elžbetu Beņkovsku, reģionālās politikas komisāri Korinu Krecu un tieslietu, patērētāju aizsardzības un dzimumu vienlīdzības komisāri Veru Jourovu.

Dombrovskim pirmdien pēcpusdienā paredzēta trīs stundu uzklausīšana Eiropas Parlamentā.

EP komitejas vērtēs kandidāta zināšanas un kompetenci piešķirtajā atbildības jomā, un pēc visu komisāru intervijām EP būs jālemj, vai atbalstīt EK sastāvu kopumā. Lai gan EP var balsot tikai par visu EK sastāvu kopumā, negatīvs vērtējums par kādu kandidātu var novest pie šī kandidāta atsaukšanas un aizvietošanas ar citu.

Pirms uzklausīšanas komisāra amata kandidātam rakstiski jāatbild uz pieciem EP deputātu jautājumiem, savukārt par kandidāta portfeli atbildīgā EP komiteja vada trīs stundas garu jautājumu un atbilžu sēriju, kuras laikā tiek vērtētas kandidāta vispārējās zināšanas un kompetence ar portfeli saistītajos jautājumos.

Pēc uzklausīšanām EP deputātiem plenārsesijas balsojumā jālemj, vai apstiprināt EK sastāvu. Visas uzklausīšanas tiks pārraidītas tiešraidē EP tīmekļa vietnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Būs jau pārgatavojies.

  2. No sirds vēlu panākimus.

  3. Vēl nav nogatavojies

Draugiem Facebook Twitter Google+