×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. oktobris, 2014
Drukāt

Dombrovskis: man šie bija trīs ļoti vētraini gadi (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Man šie bija trīs ļoti vētraini gadi, aģentūrai LETA atzīst ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP/V), vērtējot laiku, kas pavadīts Saeimā un Ministru kabinetā.

Dombrovskis 12.Saeimas vēlēšanās kandidēja no “Vienotības” Zemgales apgabala, tomēr jaunajā Saeimā netika ievēlēts.

Vaicāts par nākotnes plāniem, Dombrovskis bija izvairīgs. “Pirms pieņemt lēmumus par to, ko darīt tālāk, man nepieciešams atpūsties un saprast, kādas ir iespējas Latvijā un pasaulē. Tad arī taps jauni plāni,” sacīja ministrs.

Savukārt uz jautājumu, vai Dombrovskis varētu atgriezties akadēmiskajā darbā, politiķis atzina, ka tas ir iespējams, bet tad piebilda: “Dzīve iet uz priekšu, un pilnīgi atgriezties komforta zonā nevajag.”

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka Dombrovskis dzimis 1977.gadā.

1999.gadā Dombrovskis Latvijas Universitātē (LU) ieguva bakalaura grādu ekonomikā un finansēs, 2001.gadā Klarka Universitātē, ASV, ieguvis maģistra grādu ekonomikā, bet 2003.gadā tajā pašā augstskolā Dombrovskis ieguva doktora grādu ekonomikā ar specializāciju valsts finansēs un ekonometrijā.

No 1996. līdz 1998.gadam Dombrovskis bijis LU Eirofakultātes pētnieka asistents, 1999.gadā bijis Klarka Universitātes Ekonomikas studiju institūtā pētnieka asistents, no 2000.gada līdz 2002.gadam bijis jaunākais pasniedzējs Klarka Universitātē, bet no 2003.gada vasarai līdz 2004.gada rudenim Dombrovskis bijis Rīgas Biznesa skolas vieslektors.

2002.gada rudenī un 2003.gada rudenī Dombrovskis bija LU vieslektors, 2004.gada martā un aprīlī viņš bija Stokholmas Ekonomikas augstskolas Stokholmas Pārejas ekonomiku institūta viespētnieks, 2007.gada rudenī Dombrovskis bijis Fulbraita stipendiāts Džordža Meisona universitātē, bet 2009.gada decembrī Eiropas Ekonomisko pētījumu centra Manheimā, Vācijā, viespētnieks.

Laika posmā no 2011.gada jūnija līdz augustam Dombrovskis bija Sorosa fonda Latvijā valdes loceklis, no 2010.gada līdz 2011.gadam viņš bija Eiropas Savienības (ES) sadarbības zinātnē un tehnoloģijās programmas vadošās komitejas loceklis, bet no 2009.gada līdz 2011.gadam bijis nacionālais eksperts Eiropas Komisijas darba grupā par Uzņēmējdarbības un mazās un vidējās uzņēmējdarbības politikas būtiskajiem pētījumiem.

No 2008.gada līdz 2011.gadam Dombrovskis bija Rīgas Ekonomikas augstskolas “Telia Sonera” institūta zinātniskais līdzstrādnieks, bet no 2003.gada janvāra līdz 2011.gada novembrim Baltijas Starptautiskā ekonomikas politikas studiju centra (BICEPS) pētnieciskās grupas loceklis.

2009.gadā Dombrovskis iesaistījās partijas “Jaunlatvija” dibināšanā, sarakstot tai ekonomisko programmu.

Savukārt 2011.gadā Dombrovskis tika ievēlēts Saeimā no bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera dibinātās Reformu partijas saraksta. Dombrovskis kļuva par Tautsaimniecības, agrārās, reģionālās un vides politikas komisijas vadītāju.

Kopš 2013.gada maija Dombrovskis bija izglītības un zinātnes ministrs. Šajā amatā Saeima Dombrovski iecēla pēc tam, kad veselības problēmu dēļ no amata atkāpās Reformu partijas virzītais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Savukārt 2014.gada 22.janvārī Dombrovskis kļuva par ekonomikas ministru, amatā nomainot partijas biedru Danielu Pavļutu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nez ko labu izdarīji mūsu labā???????

Draugiem Facebook Twitter Google+