Mobilā versija
Brīdinājums +12.5°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
16. oktobris, 2013
Drukāt

Dombrovskis: Nav reāli palielināt pedagogu algu zemāko likmi līdz 310 latiem (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) izteicās, ka šobrīd pedagogu zemāko algu likmi palielināt līdz 310 latiem nav reāli.

Viņš gan atzina, ka pedagogu atalgojumam būtu jābūt virs vidējā atalgojuma valstī un arī OECD valstīs pedagogu algas ir lielākas nekā Latvijā, taču viņš minēja, ka šobrīd budžetā nav tādas iespējas – paaugstināt algas līdz 310 latiem.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Ingrīda Mikiško atkārtoti uzsvēra, ka arodbiedrība paliks pie šīs prasības. Pēc viņu aprēķiniem, nākamgad būtu nepieciešami apmēram 10 miljoni latu, lai to nodrošinātu. Viņuprāt, pašreiz ministrijas piedāvātais pieaugums ir smieklīgs un nepietiekams.

Arī arodbiedrības “Latvijas izglītības vadītāju asociācija” (LIVA) pārstāve uzsvēra, ka šis paaugstinājums ir nepietiekams, turklāt šogad daudzās skolās attiecīgi pedagogu alga ir samazinājusies, nevis bijis solītais algas pieaugums.

Kā ziņots, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības padome vienbalsīgi nolēma neparakstīt sadarbības memorandu par pedagogu algu palielināšanu, un arodbiedrība rīkos piketu pie Saeimas ēkas 24.oktobrī. Arodbiedrība atkārtoti izvirzīja prasību 2014.gadā piešķirt papildu finansējumu pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanai no 280 līdz 310 latiem, kā arī nodrošināt normatīvos noteikto valsts finansējumu zinātnei un augstākajai izglītībai.

Izglītības ministrs aģentūrai LETA sacīja, ka esošajā budžetā nav finansējuma, lai palielinātu pedagogu zemāko likmi līdz 310 latiem. Viņaprāt, uz 310 latiem par likmi pedagogi varētu cerēt 2015.gadā, jo ministrija ir sagatavojusi strukturālo reformu paketi, kas ļautu rast nepieciešamo finansējumu.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Līdz ar šo nabadzību visa valsts virzība arī apstājas. Senā, labā atziņa ka Latvijas galvenā vērtība ir cilvēkresursi tiek nolikta kaķim zem astes. Ar pusbadā eksistējošu skolotāju valsti nepacelsi.

Jānis Rukšāns politikas vietā izvēlējās puķu dobes"Ir reizes, kad naktī nevaru aizmigt – jādomā par to, ka pie mums tik daudz kas ir izcūkots," saka Jānis Rukšāns, viens no Latvijas Tautas frontes (LTF) dibinātājiem.
Vakar dīķī noslīcis cilvēksVakar dīķī Maltas pagastā, Rēzeknes novadā, noslīcis cilvēks.
Draugiem Facebook Twitter Google+