×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Dombrovskis neredz pamatu atvainoties Jaunzemei-Grendei (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja Žaneta Jaunzeme-Grende piedalās preses konferencē pēc Ministru kabineta ārkārtas sēdes par šā gada budžeta grozījumiem.

Ekspremjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”) neatvainosies bijušajai kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei, kā to vēlējās Nacionālā apvienība (NA), ziņo aģentūra BNS.

NA uzsvērusi, ka Dombrovskis Jaunzemi-Grendi no amata atbrīvoja par mēģinājumu sakārtot situāciju Latvijas Nacionālajā operā (LNO), bet padziļinātās izpētes finanšu un juridiskā audita par LNO 2009.–2013.gada darbību rezultāti apstiprinājuši, ka bijušā operas vadītāja Andreja Žagara laikā sistemātiski un ilgstoši pieļauti dažādi būtiski pārkāpumi. Tādēļ NA vēlas, lai Dombrovskis Jaunzemei-Grendei atvainojas.

“Pašreiz es neredzu īpašu pamatu,” ceturtdien žurnālistiem sacīja Dombrovskis. Ekspremjers uzsvēra: viņš bijušajai kultūras ministrei piekritis, ka finanšu pārvaldība LNO jāuzlabo. “No šī viedokļa audita secinājumi nav pārāk liels pārsteigums. Tajā pašā laikā tas nebija konflikts tikai starp diviem cilvēkiem, bet pārvērtās par konfliktu ar ievērojamu nozares daļu, sāka veidoties dažādas publiskās aktivitātes. Tā vietā, lai mēģinātu konfliktu atrisināt, ministre turpināja šo konfliktu saasināt,” viņš paskaidroja.

Dombrovskis norādīja, ka jaunā NA virzītā kultūras ministre Dace Melbārde finanšu pārvaldības problēmas ir atrisinājusi.

Jaunzeme-Grende amatu zaudēja divas dienas pēc tam, kad viņa no LNO valdes bija atsaukusi Žagaru. Toreiz viņa paziņoja, ka Žagars zaudējis uzticību, jo operas pārvaldība ir nesaimnieciska un finanšu plūsmām trūkst caurredzamības. Neatkarīgās auditorkompānijas “Deloitte Latvia” ziņojums atklāj, ka šāda rīcība bija tālredzīga un pamatota, uzsver NA, norādot, ka Dombrovska parakstītais rīkojums par Jaunzemes-Grendes atbrīvošanu no amata ir izrādījies nepamatots.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Neesmu ne viena, ne otra aizstāve, BET bijušajam premjeram Valdim Dombrovskim NAV JĀATVAINOJAS bijušajai kultūras ministrei Grendei!!! Ja jāatvainojas Grendes kundzei, tad viņai savukārt ir JĀATVAINOJAS Valdim Dombrovskim!?? Padomājiet…

  2. Dombroskis padzina Grendi, bet Bērziņš padzina Dombrovski, tā ka kaut kāds tainīgums ir atjaunots.
    Cilvēkam tīri psiholoģiski ir grūti atzīt SAVAS kļūdas, īpaši pie varas esošiem cilvēkiem un Dombrovskis jau nav nekāds izņēmums. Lielais vairākums jau meklē kļūdas vienīgi citos.

  3. Es arī neredza tādu pamatu. :0

  4. Atvainošanos vajadzēja prasīt no Vienotības “spices”, jo tā pieprasija Grendes padzīšanu. Vienotība savu kļūdu izlaboja, padzenot Dombrovski, jo cik valstī var būt premjers, kuram nav sava viedokļa.

Draugiem Facebook Twitter Google+