×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

“Nodokļus nevienādos vismaz piecus gadus”. Saruna ar Valdi Dombrovski (8)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Pirmdien darbu sāks Žana Kloda Junkera vadītā Eiropas Komisija, kurā eiro un sociālā dialoga jautājumi ir uzticēti vienam no septiņiem viceprezidentiem – Valdim Dombrovskim. Viņu izvaicāja žurnālisti 
Ivars Bušmanis un Māra Libeka.

M. Libeka: – Par kādu sociālo dialogu jūs nesīsiet atbildību? Vai par to, kas notiek katrā dalībvalstī starp valdību un sabiedriskajām organizācijām? Piemēram, izglītības darbinieku arodbiedrība pieprasīs pedagogiem lielākas algas, valdība negribēs tās paaugstināt, un tad jūs iejauksieties, lai nomierinātu kašķīgos sociālos partnerus?

V. Dombrovskis: – Šaurā izpratnē sociālais dialogs ir starp darba devējiem un ņēmējiem, bet plašākā – starp darba devējiem, darba ņēmējiem un izpildvaru. Eiropas Savienības izpildvaras Eiropas Komisijas sociālie partneri ir Eiropas arodbiedrību konfederācija un no darba devēju puses Eiropas lielākā uzņēmēju lobija organizācija “Business Europe”, kā arī publiskā sektora un arī mazo un vidējo uzņēmumu un amatnieku darba devēju organizācijas. Ar dialoga palīdzību ir jānodrošina ciešāka sociālo partneru iesaiste lēmumu pieņemšanā gan ES, gan dalībvalstu līmenī.

Pa šo laiku esmu ticies ar sociālajiem partneriem un pārrunājis jautājumus par ES makroekonomiskās pārraudzības stiprināšanu, paredzot konkrētas vietas, kur savu pienesumu var dot gan ES līmeņa, gan dalībvalstu sociālie partneri.

Sociālais dialogs ietver pietiekami smagus jautājumus. To mēs redzējām arī krīzes laikā Latvijā. Bija nopietnas bažas, ka neizdosies pārvarēt krīzi bez sociālā sprādziena, tomēr, pateicoties veiksmīgam sociālajam dialogam, risinājumu izdevās rast pie sarunu galda, nevis ielās.

Noteikti tikšos arī ar sociālajiem partneriem no Latvijas. Man būs dialogs gan ar Gavrilova kungu, gan Krīgera kungu, gan arī citiem nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Dombrovska-Āboltiņas valdībai bija jāieved progresīvais ienākuma nodoklis Latvijā. Šī valdība neattaisnoja tautas cerības un nekāds apbalvojums Dombrovskim nepienācās.

  2. Kādi nožēlojami vārdi – lai tikai tauta grimst vēl lielākā nabadzībā. Vai minimālā alga ir Visur vienāda Eiropā? Kas tas par dialogu???

  3. Sociālā dialoga ģēnijs! Atbildēt

    Jā,pensiju pat zem iztikas minimuma un niecīgo bērnu pabalstu samazināšana tiešām bija veiksmīgs sociālais dialogs!

  4. Pēc tam pagarināsim vēl,ja vajadzēs!

  5. Trīsreiz dienā pa Dombrovskim!

  6. Kapēc gan lai Vienotība piekristu vienādiem nodokļiem,ja tā,pašu Dombrovski ieskaitot, nepiekrīt pat Eiropas progresīvajai nodokļu sistēmai?

  7. Lūdzu,lūdzu atbrīvojiet mūs no Dombrovska! Atkal viņš rēgojas mūsu priekšā ar savām frāzēm un prātulām. Lai taču sēž Briselē, pēc kā tik karsti ilgojās.

Draugiem Facebook Twitter Google+