Uncategorized

Dombrovskis: papildu konsolidācija šogad netiek plānota 16

Foto – LETA

Valdība šogad valsts budžetā neplāno veikt grozījumus papildu konsolidācijas virzienā, trešdien intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” teica Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Viņš atgādināja, ka 2012.gada budžets ir balstīts uz piesardzīgām un reālistiskām prognozēm. “Budžets nesen ir pieņemts un, manuprāt, pieņemts uz reālistiskām un piesardzīgām prognozēm gan attiecībā uz makroekonomisko rāmi, gan nodokļu ieņēmumu prognozēm. Papildus mums plānots budžeta deficīts 2,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir zem Māstrihtas kritēriju griestiem. Līdz ar to es uzskatu, ka runām par to, ka tūlīt būs jāver budžets vaļā un būs nepieciešama papildu konsolidācija, nav pamata,” sacīja Dombrovskis.

Premjers uzsvēra, ka 2012.gada budžeta konsolidācija ir pabeigta. “Arī, ja paskatāmies uz 2011.gada budžeta izpildi, tad nodokļu ieņēmumu plāns ir pārpildīts,” klāstīja premjers un piebilda, ka pašreiz valdība nekādus budžeta grozījumus neplāno, īpaši attiecībā uz budžeta konsolidāciju.

“Tas, ka gada vidū varētu būt kādi grozījumi, precizētas izdevumu pozīcijas, parādās jaunas aktualitātes, tas ir normāls budžeta plānošanas process, šāda veida grozījumi ir bijuši arī citus gadus, taču tam, ka vērsim vaļā budžetu un atsāksim konsolidāciju, es neticu,” norādīja Dombrovskis.

Jau vēstīts, ka Latvijas Bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimšēvičs vairākkārt brīdinājis, ka valdībai jau gada pirmajā pusē būs jāveic papildu konsolidācijas pasākumi, jo budžets ir veidots uz pārlieku optimistiskām prognozēm par ekonomikas attīstību.

Latvijas valdība kopumā no 2008. līdz 2012.gadam veikusi konsolidācijas pasākumus ar fiskālo ietekmi 17,8% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP) jeb 2,3 miljardu latu apmērā, no kuriem 934,4 miljonus latu jeb aptuveni 7,2% no IKP veido pasākumi, kas veikti budžeta ieņēmumu pusē, savukārt pasākumi budžeta izdevumu pusē kopumā veido 1,4 miljardus latu jeb aptuveni 10,6% no IKP. Pēc 2012.gada budžeta pieņemšanas tika solīts, ka tā būs pēdējā veiktā konsolidācija – valdība nedomā, ka šā gada budžets būs jāgroza.

LA.lv