×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. novembris, 2013
Drukāt

Dombrovskis uzņemas atbildību par traģēdiju un atkāpjas no amata (VIDEO) (48)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis (V) nepiekritīs vadīt nākamo valdību un atgriezīsies kā deputāts Saeimā, trešdien preses brīfingā žurnālistiem atzina Dombrovskis.

“Atgriezīšos Saeimā kā deputāts, bet tālākos plānus vēl neesmu apsvēris,” viņš sacīja. Tāpat Dombrovskis atzina, ka par demisiju domājis jau pēdējās piecas dienas, kopš Zolitūdes traģēdijas, taču lēmumu pieņēmis tieši tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Viņš noliedza, ka atkāpies prezidenta pamudināts.

“Šajās dienās vairākkārt norādīju, ka atbildība nozīmē rīcību. Pirmie valdības darbi bija veikt pasākumus, lai likvidētu traģēdijas sekas, nodrošinot pilnvērtīgu glābēju darbu, policija uzsāktu izmeklēšanu, lai cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem tiktu sniegta palīdzība. Šos lēmumus mēs esam pieņēmuši,” viņš teica.

Jau vēstīts, ka Dombrovskis trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu paziņoja par atkāpšanos no amata. Tādā veidā Dombrovskis uzņemas politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē.

“Gribu pateikt paldies Latvijas sabiedrībai par tās līdzdalību, ko esmu jutis smagajā ekonomikas un finanšu krīzes pārvarēšanā un kas ļauj Latvijai atgriezties uz izaugsmes ceļa. Vēlos atvainoties par tām lietām, kas nav izdevušās,” žurnālistiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu sacīja Dombrovskis.

Viņš uzskata, ka pašreiz ir nepieciešama jauna valdība, kurai ir skaidrs Saeimas vairākuma atbalsts un kura ar jaunu uzticības mandātu spēs risināt valstī esošās problēmas.

Aptuveni pirms mēneša, 25.oktobrī, šai Dombrovska vadītajai valdībai apritēja divi gadi. Pirmo reizi Ministru prezidenta amatā Dombrovskis tika apstiprināts 2009.gada 12.martā, otro reizi – 2010.gada 3.novembrī. Savukārt trešo reizi par valdības vadītāju viņš tika apstiprināts 2011.gada 25.oktobrī.

Partija “Vienotība” paziņojumā uzsver, ka partijas valde un to pārstāvošie ministri ir vienoti ar premjeru un atbalsta viņa lēmumu uzņemties politisku atbildību par traģēdiju Zolitūdē. Tāpat partijas valde norāda, ka pašreizējā valdība turpinās risināt gan jautājumus, kas saistīti ar iesākto izmeklēšanu, gan upuru tuviniekiem un cietušajiem paredzēto kompensāciju piešķiršanu.

Tāpat “Vienotības” priekšsēdētāja, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa aicina Saeimā pārstāvētās politiskās partijas sēru nedēļā konsultācijas par jaunas valdības veidošanu neuzsākt, bet atlikt tās līdz nākamajai nedēļai, kad traģēdijā bojāgājušie būs guldīti zemes klēpī.

Āboltiņa gan žurnālistiem izteikusies, ka nākamajā valdībā bez šobrīd koalīcijā esošajām partijām jābūt arī Zaļo un zemnieku savienībai un neatkarīgajiem deputātiem, bet ne “Saskaņas centram”. “Es domāju, ka nākamajai valdībai jābūt labēji centriskai. Es neredzu iespēju, ka “Saskaņas centrs” varētu būt valdībā, bet par to jālemj Valsts prezidentam,” teikusi Āboltiņa.

Valsts prezidents Andris Bērziņš izvirzījis mērķi izveidot jaunu valdību vēl šajā gadā. Valdības veidošanas procesā prezidents plāno tikties ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, LETA informēja prezidenta preses dienestā.

Ņemot vērā to, ka šī nedēļa ir sēru un Zolitūdes traģēdijā bojā gājušo bēru nedēļa, kā arī respektējot jaunas valdības veidošanas procesa gaitu, līdz pirmā sarunu raunda noslēgumam prezidents aptur jebkādu komentāru sniegšanu par šo tematu. Pēc pirmā sarunu raunda Valsts prezidents informēs žurnālistus par saviem secinājumiem un tālāko attīstības redzējumu.

“Katram pašam, kas ir bijis iesaistīts visu to izšķirošo lēmumu pieņemšanā, kuri varēja ietekmēt Zolitūdes notikumu gaitu, ir jāizvērtē gan sava politiskā, gan morālā atbildība un jāpieņem lēmums, kā rīkoties tālāk,” uzskata prezidents.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala “Maxima” griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji. Šī bija lielākā traģēdija Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (48)

 1. Dombrovskis gatavojas Eiropas parlamenta vēlēšanām. Atkāpšanās tāds stratēģisks gājiens. Maxima viņam nu galīgi neko nenozīmē.

 2. 1) KARAVĪRS ,KAS PAMET SAVUS BIEDRUS KAUJASLAUKĀ IR GĻĒVULIS UN NODEVĒJS . 2) POLITISKAJĀ CIRKĀ VISI PAŅĒMIENI LABI . NĀK VĒLEŠANAS UN JL VĒĒTOS NOSTĀTIES VĒLĒTĀJU PRIEKŠĀ EŅĢEĻA IETĒRPĀ AR PALMAS ZARU ROKĀ ; redz,kādi MĒS balti un godīgi… 3) VĒL JAU NEVAR ZINĀT ,KAS ATKLĀSIES ŠĶETINOT MAKSIMAS LIETU…JO POLITIĶU KORUMPĒTĪBAS PAKĀPE LATVIJĀ IR ĻOTI AUGSTA .

 3. Dombrovskis uzņēmies atbildību par masu slepkavību Zolitūdē.

 4. Kas tā par politisko atbildību??? Vai Japāņi atombumbu uzmeta vai Maximai??

 5. Ko dusmojaties! Ušakovs malacis ,Bērziņš ar. Ne vienmēr tā mūsdienu jaunā gudrība un izglītība tā labākā, Tā pat kā šie jaunie celtņu monstri ar ne labākie izrādījās.

 6. Tad redz ko nozīmē sadarbības līgums ar Putina partiju – nežēlīgā vēlme saglabāt varu Rīgā Saskaņas centram ir svarīgākā par 54 cilvēku dzīvībām, un Ušakova vietā atbildība jāuzņemas Dombrovskim! Saskaņas centrs ir pretvalstisks veidojums, un tā darbība ir jāaizliedz ar likumu! Neaizmirsīsim, ka Saskaņas centrs iebalsoja arī veco komunistu, TUA prezidentu Bērziņu! Tautai ir jāpieprasa Saskaņas centra darbības apturēšana un TUA prezidenta atkāpšanās!
  Cilvēki laikam nezin, ka Valsts būvinspekcija, ko Dombrovskis likvidēja, bija agrāko valdību radīta formāla iestāde, kas nodarbojās ar neko – vai kāds vispār var nosaukt kādu gadījumu, kad šī būvinspekcija bija piespiedusi kādu pašvaldību nojaukt kādu nelikumīgu būvi? Un, ja tā padomā, kas bija nonievātais Veiksmes stāsts? Tā vismaz bija cerības iedvešana cilvēkiem, ka valsts vēl var kaut kā eksistēt pēc tās izzagšanas un izputināšanas, ko paveica Šķēle, Kalvītis, Slakteris, un Grūtpups ar savu Valmieras grupējumu (kurā ietilpst arī TUA prezidents Bērziņš) un Godmanis ar Karginu. Tagad šie kretīni kopā ar saviem kompanjoniem – Saskaņas centru – jūsmo par Dombrovska demisiju, bet kas būs, ja tauta viņus saplosīs gabalos kā satrakoti suņi? Piepildīsies Finka pareģojums?

 7. Godavīrs. Labākais premjers kāds Latvijai bijis.

 8. no eu spējīgām zemēm Atbildēt

  Man liekas tagad Daudziem Latviešiem rokas nolaižas un šis ir Nepatīkams pārsteigums!
  Un jūs iesakiet, piedāvājiet atgriezties? Pilnīgi un absolūti NĒ!

 9. Nu ziniet ko! Lūk, saņemiet! Dombrovska kungs ir Nomocījies ar šo Kolhozu! Jā, klausos tagad LR1 ziņas un dzirdēju, ka itkā daudzkas no šī Buvpasaules bardaka ir samuļļāts Dombrovska vadīšanas laikā! Bet tieši viņš jau Nav Vainojams šajā Posta rezultātā! nejau viņš ir lēmis vai pesonīgi izskatījis, devis vispārliecinošāko lēmuma apstiprinājumu visam sabojātajam! Viņam bija jāstrebj savārītā Putra, kuru bija savārījuši sākot ar Brašajiem 90 mito gadu politiķiem, beidzot ar kalvīša Burbuļa plīšanu! Un izrādījās, ka latvija nemaz nav savu, Netakarības gados izveidotajiem, uzbūvētajiem Ekonomiskajiem Pamatiem! Nav uz kā Balstīties! Tākā Bāreņi, pamesti uz plika, aizaugušā, izdīgušo Zagļu lauka! Viņam aiz Muguras, piesegti, tāpat, kā Godmanim pirmajos Neatkarības gados, tur, tiem purniem, itkā kautko cenšoties sakārtot, izveidot, bet īstenībā domājot: nu esam pie siles, Nu ir jāgrābj, kamēr var! Un samuļāt likumdošanu, likumus, lai pēc tam pats Velns skaidrībā netiks! Un tagad lūk, šāds Stulbums, Dombrovskis, kurš ir visus šos pēdejos gadus Latviju vilcis no Grāvja laukā, tagad piedzīvojam šādu Finālu! Un tieši tagad, kad beidzot kautkas jēdzīgs sāk uzņemt apgriezienus! Rīt būs eiro! Un Dombrovskis nebūs! Slikti, ļoti slikti!

 10. veiksmes stāsts ir beidzies … tūkstošiem LATVIJAS jaunā paaudze ir no DZIMTENES aizbraukuši …. izvērsts GENOCĪDS pret pensionāriem … cik vēl vajag upuru lai saprastu kādu KROPLU …. DEĢENERĒTU …. KORUPTĪVU sistēmu ir izveidojuši kalvītis …. kanādas žīdu līdzskrējēja vvf freiberga , kura izpārdeva LATVIJU un ļoti ,,rūpējās ,, par LATVIEŠU valodu un citi DEĢENERĀTI ….. šiem SLEPKAVĀM vieta cietumā …. tur noteikti nekas nesabruks ….

 11. Dombrovskis ar savu demisiju dara lielu kļūdu. Jāatkāpjas ir tiem diviem zeperiem, kas uzkundzējušies Rīgas domei. Bet viņu sovjetiskajos “morāli-ētiskajos” kodeksos atzīšanās savos grēkos nav paredzēta.

  • Tiem diviem būtu jābut aizdomās turamo sarakstā. Simts procentu, ka tie pārsegumi celti no s.u.d…. To var skaidri redzēt pēc grūžņiem. Tagad viņi tēlos nevainības, un skries papriekšu izmeklēšanai lai novāktu lieciniekus.

 12. Tikai ne to čūsku Elerti! Dombrovskis gļēvulis, Sen nepatika. Vienmēr diplomātiski atrunājās ,izlocījās.

 13. Es redzu Ameriks un citi ar parakstījušies uz kaut kādiem papīriem Zolitūdes projekta būvniecībā…Būvinspekciju likvidēja ,bet būvvalde ok <jo tur savējie, būveja nu uz dullo pa visu Rīgu ,lai gūtu peļnu un buvfirmas finansētu tos tur augšā. Krīzes gados RE @ RE tika sveikā,jo saņēma pasūtījumus no valsts ,lol tā pati Gaismas pils ,nodokļu māja utt. Kas valstī sēž ,to mēs visi zinām. Roka roku mazgā.

 14. Dombrovskis atkaapaas, bet LV ar to tikai zaudees…..sis vismaz maaceeja svessvalodas ne ta ka AGPK

 15. Apnicis tas Dombrovskis ,sen bija laiks iet. Ušakovs malacis! Redzu ,ka visi tikai atkāpjas un nevēlas atbildēt ,vainīgais bēg ! Neatradīs nevienu vainīgo! Būvfirmas bagātas ,finansējušas politiķus un tagad lai tie sodītu savus finansētājus????

  • Kādā pasaulē tu dzīvuo, ja raksti tik stulbus komentārus. Labāk ej uzkrāsot lūpas, jo laikam neko nopietnāku nesaproti.

 16. Dombrovskis vēl šodien presē un TV stāstīja ko un kā darīs Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas sakarā. Ap pusdienlaiku viņam bija tikšanās ar Bērziņu un bāc – premjers atkāpjas. Skaidrs, ka Bērziņš piespieda viņu atkāpties. Bērziņš izmanto cilvēku traģēdiju lai taisītu politiku, jo šis ir izdevīgs brīdis, lai ieceltu zirgā ZZS. Viņš taču nav aizmirsis, kas viņu iebīdīja prezidenta krēslā. Un pie reizes ar šādu gājienu traģēdijas izmeklēšana kļūs par otrās šķiras jautājumu, jo pirmais kļūs jaunas valdības meklēšana. Domājiet ļaudis, kam tas ir izdevīgi un kur jāmeklē īstie vainīgie?

 17. Beidzot arī kāda laba ziņa.

 18. Dombrovska kungs, šādi Jūs pakļaujat mūs lielākam riskam.

 19. Lielisks risinājums! Kamēr tagad uztaisīs jaunu valdību, atradīs citu premjeru (varbūt pat to pašu Ušaku iecels rotācijas kārtībā?) paies vismaz mēnesis un Maximas traģēdija būs aizmirsusies. Atbildīgais par traģēdiju izrādīsies Mārtiņš Šics. Īstie atbildīgie turpinās netraucēti raust piķi līdz nākamajai (nedod, Dievs!) traģēdijai.
  Viss notiks, viss paies, izmeklēšanas un tiesas izšķīdīs laikā un telpā, pārklāsies ar aizmirstības putekļiem un sagrabējusī drezīna ripos tālāk pa ierastajām sliedēm…uz nekurieni… Dod, Dievs, lai es kļūdos!

 20. Dombrovskim nav jāatkāpjas ,viņš ir daudz darījis mūsu labā ,rīgas domes midzenim jāatkāpjas , tauta aizstāv dombrovski

 21. Atā briseles ieliktenis un eiro uzspiedējs, savu darbu ir izdarījis.

 22. Cilvēks kurš mūs izvilka no lielākās krīzes ko sataisīja postītāji.Ko tad Ušakovs būs tas valdītājs ar viss netīrāko sirdsapziņu?Vienīgi kaut ko vēl izķeksēt no rezervēm.Lai dievs mūs atpestī no akas caurumiem un sētas mietiem.Cerams,ka Dombrovskis turpinās darbu.Ja ne tad mums beigas.Tie bļāvēji par savu degungalu neko tālāk neredz.

 23. Dombrovska, kungs! Jums jāturpina strādāt – tauta Jūs atbalsta, Eiropa Jūs atzīst! Sēras ir visai Latvijai- saņemieties arī Jūs un turpiniet darbu mūsu mīļās Latvijas labā! Lūdzam….

 24. Nu latvieši -bāleliņi !Bieži domāju ,kas ar mums ,latviešiem ir ,kur palikusi senā tautas gudrība ? Kāpēc tā ”jāēd citam citu” ?Kāpēc jāiet pavadā visādā maigām ietekmēm ?
  Ar cieņu V.Dombrovskim ,kas visu šo laiku pacietis visādas ķengāšanās !
  Gribētos gan redzēt kādu Balto tētiņu ,kas atjās baltā zirgā ,kuram nebūs ”neviens mellumiņš ”.

 25. Patiesībā Vienotība, Dombrovskis un Pūce bēg šadā veidā no atbildības par Lata un Latvijas ekonomiskās neatkarības slepkavības un “demokrātijas” piesmiešanas ieviešot Eiro pret pilsoņu gribu strādājot savu pasūtītāju interesēs. Ar Maksimas slepkavību tam maz sakara.

 26. Esnu pilnīgi pārliecināts, ka viņam nebija jāatkāpjas!

 27. Žēl gan, ka premjers Dombrovskis atkāpjas. Ir ļoti daudz darījis Latvijas labā, strādājis pārcilvēciski. Paldies par darbu! Varbūt pārdomā?

 28. Ja jau Ušakovs ar Ameriku nespēj atkāpties, tad kādam tas ir jādara. Tāda ir politiskās atbildības cena.

 29. Kāds sakars premjerministram ar Zolitūdes veikala jumtu!!!???
  Dombrovskis ir labākais premjers, kāds Latvijai jebkad ir bijis!!!
  Ja tas ir Bērziņa spiediena dēļ, tad nu, jāsaka, ka tas *** tā vien vietā, lai apkaunotu pats sevi un valsti, jau ir sācis nodarīt reālu ļaunumu Latvijai!!!
  Nelietība! Tukša populistiska izrādīšanās! Trūkst vārdu aiz dusmām!

 30. Neesmu Dombrovska piekritējs,tomēr viņam vajadzēja palikt.Un ja Dombrovskis atkāpjas tad prezidentam Bērziņam tā pat jārīkojas.Tomēr Bērziņam nebūs dūšas uz šādu soli!!!

 31. Tad jau tūlīt arī misteram *** (Nilam Ušakovam) ir jāatkāpjas, jo viņš ir divtik vainīgs, likvidējot inspekciju un kā pilsētas galva, nepārbaudot mega objektu celtniecību… .

 32. Nē, Uši gaidīs kad ar lāpu pa galvu dabūs i tad neatkāpsies.Domāju ka Dombrovskim nav jaatkapjas, tas jau neko nemainīs. Tragēdija jau nenotika viņa vainas pēc, tās saknes jau dziļākas, ar tiem iepirkumiem un tiem mafijas konkursiem !!!!! Tāme viena , dabā kaut kas pavisam cits! Tā visur!
  Dombrovskis nevar izstrēbt 22 gadu mēslus, tak domājat ar galvu!

  • Vai tiešām ticat, ka Dombrovskis atkāpās kādu morālu apsvērumu dēļ? Tas ir izdarīts, lai likvidētu RP daudzos ministrus, un dabūtu koalīcijā zaļos- un tikai! Politiķiem morāles nav!

 33. Vai no tā būs kāds labums tautai vai cietušajiem? Apjukums valstī tikai pavairosies. Var nomainīt atbildīgos ministrus, vai pat Rīgas Ušakovu, bet valdībai kopumā jāpaliek. Nesaprotu kā Bērziņš var ko tādu pieļaut.

 34. A ko Ušakovs, kuram tieši pakļauta Rīgas būvvalde? Neko?
  A ko Ušakovs, kurš 2009. gadā būdams deputāts kopā ar visu saskaņas centru balsoja par būvinspekcijas likvidēšanu? Neko?
  Laikam jāpagaida, kamēr viņam sirdsapziņa pamodīsies.

 35. Jā, bet kas tev ieteica likvidēt valsts būvinspekciju? Vai pats , vai kāds “draugs”? Tas ir tavs grēks un nekas vairāk… Tālākai jau ķēdīte…

 36. paldies dievam,ka aizvacas!!!!! bet ar to jau vien savu vainu neizpirkt!!!! un parejie lai vacas lidzi!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+