×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. decembris, 2012
Drukāt

Dombrovskis: pēc gada būs jāpalielina minimālā alga

Foto-LETAFoto-LETA

Pašreizējie Latvijas ekonomikas attīstības tempi ļauj atsākt minimālās algas paaugstināšanu, un palielināt minimālo algu jāsāk ar 2014.gadu, 1.decembrī “Vienotības” kongresā sacīja premjers Valdis Dombrovskis.

Premjers uzsvēra, ka ar 2014.gadu ir jāatgriežas pie ikgadējas minimālās algas paaugstināšanas, pieauguma tempu nosakot atkarībā no ekonomiskās situācijas un izdiskutējot ar sociālajiem partneriem. Pēc viņa domām, tas ne tikai palielinās zemāk atalgoto darbinieku ienākumus, bet arī stimulēs darba ražīguma palielināšanu un samazinās aplokšņu algu īpatsvaru.

Dombrovskis arī pauda uzskatu, ka jāturpina algu paaugstināšana sabiedriskajā sektorā, uzsvaru liekot uz zemāk atalgoto strādājošo algu palielināšanu. Savukārt situācijā, ja jāizšķiras starp mazo algu vai pabalstu paaugstināšanu, lielāks uzsvars būtu liekams uz algām, pauda premjers.

Vienlaikus jāīsteno arī sociāli atbildīga nodokļu politika. Līdz ar minimālās algas palielināšanu, progresīvi jāsamazina nodokļu slogs mazo algu saņēmējiem un bērnu vecākiem, savukārt pašvaldībām ir jāpalīdz īstenot sociāli atbildīgu nekustamā īpašuma nodokļa politiku, uzsvēra Dombrovskis.

“Darba algas, nodokļu un pabalstu risinājumiem ir jāatbrīvo Latvijas cilvēki no “nabadzības slazda” – no situācijas, kurā daudzi cilvēki uzskata, ka “strādāt neatmaksājas”, ka saņemt pabalstus ir vienkāršāk un pat izdevīgāk nekā strādāt par minimālo algu,” pauda valdības vadītājs.

Tāpat 2014. gadā jāatgriežas pie pensiju indeksācijas, sacīja Dombrovskis, paužot pateicību Latvijas senioriem par izpratni un atbalstu krīzes pārvarēšanā un ekonomikas stabilizācijā.

Vēl Latvijas un it īpaši reģionu attīstībai ir svarīgi atjaunot Latvijas ceļus, no kuriem teju puse šobrīd ir sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī. Pēc “Latvijas valsts ceļu” aplēsēm, visu ceļu savešanai kārtībā būtu nepieciešami vismaz 4 miljardi latu, informēja Dombrovskis. Tāpēc Nacionālajā attīstības plānā ir paredzētas ievērojamas investīcijas – 700 miljoni latu ceļu atjaunošanai, pastāstīja premjers.

Vienlaikus infrastruktūras uzlabošanai un efektivitātes kāpināšanai ir pilnvērtīgi jālieto vēl viens finansējuma avots, proti, tajā ir jāiegulda otrā līmeņa pensiju fondu līdzekļi, uzskata Dombrovskis. Patlaban fondēto pensiju shēmā ir uzkrāts gandrīz viens miljards latu. Tikai puse šo līdzekļu strādā Latvijā, jo pensiju fondiem Latvijā trūkst drošu ilgtermiņa ieguldījumu iespēju, tāpēc jāizveido sistēma, kurā Latvijas cilvēku pensiju uzkrājumi var tikt ieguldīti pārskatāmos un drošos valsts infrastruktūras attīstības ilgtermiņa projektos, uzsvēra premjers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+