×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

Dombrovskis: “Rail Baltica” projekta kopuzņēmums būs Rīgā (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Igaunijas ministru prezidents Andrus Ansips (no kreisās), Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Lietuvas Ministru prezidents Aļģirds Butkevičs pēc tikšanās Baltijas ministru padomes sanāksmē informē preses pārstāvjus par sadarbības sasniegumiem un attīstības plāniem.

Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” projekta kopuzņēmums būs Rīgā, piektdien pēc tikšanās ar Lietuvas un Igaunijas premjerministriem žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

“Tikšanās laikā mēs pārrunājām ar transporta jomu saistītus jautājumus – galvenais bija par “Rail Baltica” projektu. Nākamajos mēnešos aktīvi jāstrādā, lai nodibinātu kopuzņēmumu, kas varētu pieteikties Eiropas savienības līdzfinansējumam. Šis kopuzņēmums būs bāzēts Rīgā,” teica Dombrovskis.

Viņš arī apliecināja, ka Eiropas Savienība (ES) līdzfinansēs projektu 85% apmērā. “Šodien [piektdien] arī saņēmu apliecinājumu no atbildīgajām amatpersonām, ka šis projekts tiks līdzfinansēts ar atbalsta intensitāti 85% apmērā no kopējām izmaksām,” sacīja premjers.

Jau vēstīts, ka septembra vidū Latvijas, Lietuvas un Igaunijas transporta jomu ministri, kā arī viņu Polijas un Somijas kolēģi Viļņā parakstīja deklarāciju par kopuzņēmuma izveidi Eiropas standarta platuma 1435mm dzelzceļa līnijas “Rail Baltica II” projekta īstenošanai.

Projekta galvenais mērķis ir atjaunot Baltijas valstu tiešu saikni ar Eiropas dzelzceļu tīklu un veicināt reģionālo integrāciju, no Helsinkiem savienojot Tallinu, Rīgu, Kauņu, Varšavu un Berlīni un šo maršrutu potenciāli pagarinot līdz Venēcijai. “Rail Baltica” dzelzceļa līnija Lietuvā būs apmēram 360 kilometru gara. Latvijā – vairāk nekā 300, bet Igaunijā ap 300 kilometru gara.

Rīgā piektdien notiek Baltijas Ministru padomes sanāksme, kas pulcē Latvijas, Lietuvas un Igaunijas premjerministrus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Bet vajag Līgatnē, lai nāk nodokļu nauda novadam.

  2. Gan jau tas nebūs Rīgā, bet gan Lietuvā vai Igaunijā, bet, ja būs Rīgā, tad no tā nekas labs nesanāks, to var redzēt salīdzinot kaut vai ceļu stāvokli Baltijas valstīs. Neticu, ka varenā ķepa netiks uzlikta arī šim projektam.

  3. Tas ir labi, ka Rīgā. Bet virziet taču to projektu uz priekšu, lai neiznāk ka Rīga ir tas projekta šlagbomis!

Draugiem Facebook Twitter Google+