×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. decembris, 2012
Drukāt

Dombrovskis rosinās diskusiju par iespējām auditēt parlamentu

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis (RP, attēlā) nolēmis rosināt diskusiju par iespējām auditēt Saeimu, lai palielinātu parlamenta caurskatāmību. Izvērtējot citu valstu pieredzi, jāpieņem lēmums, kura institūcija to varētu veikt – Valsts kontrole vai neatkarīgie auditori, aģentūrai LETA sacīja Dombrovskis.

Viņš skaidroja, ka Reformu partijas (RP) deputāti pieprasīs šo jautājumu izskatīt Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē. Tā kā komisiju nevada RP pārstāvis un partija nenosakot tās dienas kārtību, konkrēts laiks, kad komisija lems par Saeimas auditu, pagaidām nav zināms. Tomēr RP pieprasīšot, lai tas notiktu tuvākajā nākotnē.

“Tas ir fundamentāls jautājums – vai Saeima ir auditējama iestāde, vai arī tā ir iestāde ārpus kaut kādiem auditiem, un tad jālemj, kā auditu tehniski nodrošināt,” uzsvēra Dombrovskis.

Deputāts uzskata, ka Saeima nav neaizskarama institūcija un nodokļu maksātājiem un vēlētājiem ir jābūt tiesībām pārliecināties, ka parlamenta darbība ir caurskatāma.

Viņš arī nepiekrīt publiski izskanējušajam apgalvojumam, ka Valsts kontrole nevar auditēt Saeimu, jo parlaments ieceļ amatā valsts kontrolieri. Saeima ievēl arī Satversmes tiesas tiesnešus, taču viņiem ir pilnas tiesības uzraudzīt likumdošanas procesu un pārskatīt likumus, kurus pieņem Saeima. Tiesneši var pieņemt lēmumus, kas atceļ vai groza Saeimas lemto.

Dombrovskis piebilda, ka Valsts kontrole ir neatkarīga iestāde, tādēļ nav skaidrs, kāpēc privātā sektora spēlētāji – auditori – būtu daudz neatkarīgāki par Valsts kontroli.

Saeimā jāizdiskutē visi argumenti par to, kā labāk veikt Saeimas auditu, tāpat jāanalizē citu valstu pieredze un jāatbild uz jautājumu, kurš to darīs, rezumēja Dombrovskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+