×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. jūnijs, 2012
Drukāt

Dombrovskis: Sākumdeklarāciju iniciatīva ir sasniegusi mērķi

Foto - LETAFoto - LETA

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) uzskata, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) īstenotā iniciatīva par iedzīvotāju sākumdeklarācijām ir sasniegusi savu mērķi, aģentūru LETA informēja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke.

“Tas apliecina, ka šī iniciatīva ir sasniegusi savu mērķi, un saņemtā informācija atbildīgajiem dienestiem sniegs iespēju efektīvāk apkarot dažādas ēnu ekonomikas izpausmes,” norāda premjerministrs.

Viņš arī atgādina, ka jaunākajā Latvijas konkurētspējas novērtējumā ir uzsvērts, ka ēnu ekonomikas aktivitātes būtiski apdraud Latvijas konkurētspēju, tādēļ to apkarošanai pievēršama īpaša uzmanība. Tādēļ valdība turpinās īstenot ēnu ekonomikas apkarošanas plānu. Turklāt gan pirmo četru mēnešu valsts budžeta izpildes rezultāti, gan neatkarīgi pētījumi apliecina, ka ēnu ekonomikas apjomam Latvijā ir tendence būtiski samazināties.

“Sagaidu, ka arī valdības lēmumiem samazināt patēriņa un darbaspēka nodokļu likmes būs papildus stimuls uzņēmumiem un privātpersonām no ēnas zonas pārnākt legālajā ekonomikā,” teic valdības vadītājs.

VID ziņo, ka līdz vakardienai, 13.jūnijam, ir reģistrētas 122 377 fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarācijas, kas saņemtas līdz 1.jūnijam ieskaitot. Tajā skaitā 51 persona deklarācijā ir uzrādījusi iepriekš gūtus nelegālus ienākumus 1 348 862 latu apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+