×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. februāris, 2016
Drukāt

Dombrovskis, iespējams, saņēmis kukuli par atbalstu Katalonijas neatkarībai, apgalvo spāņu žurnāls (16)

Ekrānšāviņs no interviu.esEkrānšāviņs no interviu.es

Latvijas ekspremjers Valdis Dombrovskis saņēmis sešu miljonu eiro kukuli par atbalsta paušanu Katalonijas neatkarībai, atsaucoties uz Spānijas policijas ziņojumu, vēsta spāņu izklaides žurnāls “Interviu”.

Tajā pašā laikā kataloņu interneta ziņu vietne “El Món” norāda, ka Eiropas Komisija (EK) noraida žurnāla publicētās apsūdzības, uzsverot, ka tās ir pilnīgi nepamatotas.

“Interviu” norāda uz Dombrovska izteikumiem 2013.gadā, kad viņš atradās Latvijas premjerministra amatā. Uz Katalonijas valdībai piederošās ziņu aģentūras “Agencia Catalana de Noticies” jautājumu, vai Latvija atzītu Katalonijas neatkarību, Dombrovskis bija atbildējis, ka “teorētiski, ja process ir leģitīms, kāpēc ne?”.

Atsaucoties uz politiķim pietuvinātiem avotiem, žurnāls norāda, ka par šo izteikumu, kā arī samaksu par to iepriekš notikusi vienošanās. Savukārt Spānijas policijas Izlūkošanas nodaļa pēc vairāku mēnešu darba esot secinājusi, ka tai ir droši ticami avoti, lai apgalvotu, ka summa, par kuru notikusi vienošanās, bijusi seši miljoni eiro, kaut arī prasītais apjoms būtu varējis sasniegt desmit miljonus eiro. Vienošanās tehnisko pusi esot pildījusi Dombrovska uzticības persona Sandra Bukane, kura bijusi viņa padomniece.

Tajā pašā laikā ziņu vietne “El Món” vēsta, ka EK noraida pret Dombrovski vērstās apsūdzības. “Mums nav komentāru šiem apvainojumiem, kuri ir pilnīgi nepamatoti,” norādījuši EK pārstāvji.

LETA jau vēstīja, ka 2013.gada septembrī kataloņu sabiedriskā ziņu aģentūra “Agencia Catalana de Noticies” vēstīja, ka Dombrovskis paudis netiešu atbalstu Katalonijas neatkarības centieniem. Vēlāk Spānijas ārlietu ministrs Hosē Manuels Garsija-Margaljo izsaucis uz konsultācijām Latvijas vēstnieku Spānijā Jāni Eichmani, kurš tikšanās laikā norādījis uz Dombrovska intervijas tendenciozu interpretāciju.

Kataloņu ziņu aģentūras pārstāve Laura Pusa uzsvērusi, ka aģentūras ziņā bijuši precīzi citāti. Arī Dombrovskis par aģentūras rakstu neesot sūdzējies.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Ta ir visistaka krievijas melu kampana ar merki nomelnot latviesu tautas nacionalo varoni.

 2. Ainas, Dinas u.c. – esat transseksualizējušies blēžu aizstāvji ?

 3. Es tam neticu un nekad neticēšu. Veiksmi Dombrovskim! Suņi rej, bet karavāna iet tālāk.

 4. Tas is safabricēts kompromats iebaidīsanai. Esmu 100% drosa.
  Esmu sokā par cilvēkiem, kas to nespēj saskatīt un tic šai briemīgajai melīgajai imperijai, kuru ir viedojuši tie paši vēži, kas PSRS
  Tas liecina, cik briesmīga vara ir ES. Nekautrējas melot un veikt safabricējumus pret cilvēku, ja viņš runā likumīgi, bet neatbilstoši olitikai. Pie tam dombrovskies nebi ES amatpersona tajā laika

 5. Tad ir, vai nav? Iespeejams? KAUT KO TIK NEPROFESIONAALU NO /LA/ NEGAIDIIJU.

  • LA saprot, ka tie ir meli. Tāpat kā vajadzētu saprast ikvienam.
   Tikai cilvēkam, kurš pats nedomā, nav skaidrs kaut kas tur..

 6. Es domāju , ka šī varētu būt patiesība. Varbūt kukuļa apjoms ir pārspīlēts, bet tas tik tiešām mani toreiz izbrīnija, kur tad šis parasts ierēdnis būdams tik politiski nekorektus izteicienus atļaujas. It īpaši ka nekad nav neko tādu darījis un te pēkšņi tāds uzbrauciens Spānijai. Tas stipri negāja kopā ar Dombrovski.
  Un vēl tas bālums, kad viņš uzņēmās vainu par MAXIMU, kuru viņam neviens pat neprasīja arī nebija viņam raksturīgi. Čals ne pa jokam gan jau bija sabijies. Šis stāsts noteikti ir par to, ka “nav dūmu bez uguns”.

 7. Ak, dzeltenā prese! Nu ko vēl nevēstīs! Pasaciņas, pasacinas neteic man!

 8. Spāņi grib paturēt Kataloniju Atbildēt

  Tāpēc arī čalo…

 9. Tad šīs ir LA vadības maiņas sekas!?

 10. Nu bet protams. Ja es būtu cīnītājs par Katalonijas neatkarību, es noteikti atrastu vienas mazas nomaļas Eiropas valstiņas premjeru, kuram maksāt 6 miljonus, lai pretim saņemtu vienu teikumu – “teorētiski, ja process ir leģitīms, kāpēc ne?”.
  :))))
  Latvijas Avizei līmenis aug. Tuvojas pašu citētajam Interviu!
  :)))

 11. Veiksmes stāstam šāds nobeigums īsti nebija paredzams. Pagaidām īsto patiesību zina tikai pats autors un, iespējams, spāņu izlūkdienests. Un tik pat iespējams, ka šī ”preses pīle” ir ar baltiem diegiem šūta.

 12. Tad jau iznāk, ka Katalonijai sāksies VEIKSMES STĀSTS?

 13. man kaut kā likās, ka LA, pirms kaut ko pārpostē, kaut cik pārbauda avotus.
  Tiešām, kaut vai par Google neesat dzirdējuši? Domājat, ka BBC uzskata par Latvijas politikas guru Privāto Dzīvi un to citē?

 14. Nemūžam neticu, tas jau ir smags apvainojums, un kur tad viņu pierādījumi, kad Dombrovski apstiprināja par ES komisāru?

 15. Pilnīgs stulbums, Kiseļova stila propoganda!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+