×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. februāris, 2012
Drukāt

Dombrovskis skeptisks par pašvaldību referendumu ieviešanu

dombvalvdis_leta

Iespēja rīkot pašvaldību referendumus var atstāt negatīvu iespaidu uz konkrēto pašvaldību attīstību, šodien pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes žurnālistiem atzina premjers Valdis Dombrovskis (V).

Vērtējot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektu, premjers norādīja, ka viņa personīgais viedoklis par to esot “diezgan rezervēts”.

Par to esot negatīvi izteikušies pašvaldību vadītāji, un Dombrovskis neizslēdz, ka likumprojekts var dot negatīvu iespaidu uz konkrēto pašvaldību attīstību. Premjers solīja, ka par to vēl būs diskusijas.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcija šodien pauda uzskatu, ka likumprojekts pieļauj iespēju pašvaldībās rīkot referendumus par jautājumiem, kas var vēl vairāk saasināt etnisko spriedzi.

LETA jau ziņoja, ka valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Vietējo pašvaldību referendumu likuma projekts paredz, ka pašvaldību referendumus ierosināt, kā arī sarīkot varēs arī elektroniski, ne tikai klātienē.

Elektroniskais balsojums paredzēts par visiem referendumam nododamajiem jautājumiem, izņemot domes atlaišanu – par to būs jābalso klātienē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+