×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2012
Drukāt

Dombrovskis: SM turpina sarunas ar potenciālajiem “airBaltic” investoriem

Foto- LETAFoto- LETA

Satiksmes ministrija (SM) risina sarunas ar vairākiem potenciālajiem investoriem, kas būtu gatavi ieguldīt Latvijas nacionālajā aviokompānijā “airBaltic”, pirmdien žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka valsts mērķis nav mainījies un tiek strādāts pie tā, lai “airBaltic” piesaistītu stratēģisko investoru ‒ starptautiski pazīstamu aviosabiedrību.

Par valsts tālāko rīcību saistībā ar to, ka privātais akcionārs “Baltijas aviācijas sistēmas” (BAS) līdz noteiktajam termiņam nav ieguldījis “airBaltic” savu daļu, Dombrovskis norādīja, ka šim jautājumam aktīvi tiek sekots līdzi.

“Protams, SM šiem procesiem aktīvi seko līdzi un noteiktā laikā ziņos valdībā, kāda būtu nepieciešamā valdības rīcība šajā gadījumā. SM ir dots uzdevums pie šā jautājuma strādāt,” teica premjers.

Uz jautājumu, vai valstij BAS vietā būs jāiegulda pamatkapitālā, Dombrovskis atbildēja, ka “tie ir juridiski jautājumi un ir jāiepazīstas ar juridisko argumentāciju”.

Jau ziņots, ka BAS noteiktajā termiņā nav ieguldījis nepieciešamos līdzekļus “airBaltic” pamatkapitāla palielināšanā. SM valsts sekretārs Anrijs Matīss aģentūrai BNS pastāstīja, ka BAS līdz noteiktajam datumam, 28.janvārim, nav ieguldījis nepieciešamos 37,7 miljonus latu “airBaltic” pamatkapitālā un par tālāko rīcību saistībā ar BAS tiks lemts pirmdien. Sīkāku informāciju Matīss solīja sniegt pirmdienas vakarā.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka SM 2011.gada 30.novembrī iegādājās “airBaltic” privātajam akcionāram BAS piederošos 47,2% lidsabiedrības akciju. Akcijas iegādātas par to nominālvērtību – 224 453 latiem. Tādējādi valsts kļuva par 99,8% “airBaltic” akciju īpašnieci. “Latvijas Krājbankai” ieķīlātās akcijas ministrija iegādājās uz pirmpirkuma tiesību pamata. Savukārt BAS īpašumā, pēc SM sniegtās informācijas, joprojām ir viena “airBaltic” akcija.

Vienlaikus 2011.gada 3.oktobra vienošanās starp “airBaltic” akcionāriem palika spēkā – saskaņā ar to valsts turpina ieguldīt līdzekļus lidsabiedrībā atbilstoši ” airBaltic” biznesa plānam un arī BAS ir iespēja atjaunot līdzdalību “airBaltic” kapitālā līdz 47%. BAS pērn 22.decembra “airBaltic” akcionāru sapulcē paziņoja, ka ir gatavs ieguldīt līdzekļus lidsabiedrības pamatkapitālā.

Patlaban “airBaltic” apmaksātais pamatkapitāls ir 475 615 latu. “airBaltic” dibināts 1995.gadā, tā lielākie akcionāri līdz šim bija Latvijas valsts ar 52,6% akciju un BAS ar 47,2% akciju, kas tās 2009.gada sākumā iegādājās no SAS. BAS 50% kapitāldaļu pieder bijušajam “airBaltic” prezidentam un izpilddirektoram Bertoltam Flikam, bet vēl 50% – Bahamu salās reģistrētai kompānijai “Taurus Asset Management Fund Limited”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+