×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. oktobris, 2015
Drukāt

Dombrovskis: Ukrainas izaugsme atkarīga no nopietnām reformām (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas finanšu situācija nodrošina pietiekamus resursus, lai šī valsts varētu segt savas parādsaistības, vienlaikus šī valsts pie izaugsmes nevar atgriezties bez nopietnām reformām, paudis Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis.

Sestdien, 10.oktobrī, Peru galvaspilsētā Limā, Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) ikgadējās sanāksmes ietvaros, Dombrovskis tikās ar Ukrainas finanšu ministri Natāliju Jaresjko un ASV Valsts kases vadītāju Džeku Levi. Tāpat Dombrovskis Peru tikās ar Japānas vicepremjeru, Brazīlijas finanšu ministru un piedalījās SVF sanāksmēs.

Dombrovskis aģentūrai BNS pastāstīja, ka ar ASV Valsts kases vadītāju pārrunājis ekonomikas izaugsmes perspektīvas ASV un Eiropā, kā arī tās galvenos riskus. “Īpašu uzmanību veltījām ASV monetārajai un fiskālajai politikai, kas var būtiski ietekmēt globālās ekonomikas izaugsmi. Būtisku daļu sarunas skārām arī Ukrainas jautājumus, atzinīgi vērtējot Ukrainas paveikto situācijā, kad valstī notiek militāra agresija,” norādīja Dombrovskis.

Savukārt sarunā ar Ukrainas finanšu ministri EK priekšsēdētāja vietnieks paudis savu atbalstu Ukrainai, taču vienlaicīgi arī uzsvēris nepieciešamību turpināt reformas. “Pārrunājām iespējamos riskus starptautisko institūciju, tai skaitā SVF, aizdevuma programmai Ukrainai, kā arī risinājumus Ukrainas finanšu saistībām ar Krieviju – esmu pārliecināts, ka izdosies atrast visām pusēm pieņemamu risinājumu,” sacīja Dombrovskis.

Kopumā Ukrainas finanšu situācija ar efektīvu parādu restrukturizāciju un starptautisko aizdevuma programmu nodrošina pietiekamus finanšu resursus, lai Ukraina spētu segt savas parādsaistības, uzskata Dombrovskis. “Sarunās ar ministri un Valsts kases vadītāju bijām vienisprātis, ka Ukraina nevar atgriezties pie ekonomikas izaugsmes bez  nopietnām reformām,” atzina EK priekšsēdētāja vietnieks.

Dombrovskis arī pastāstīja, ka nākamais solis Ukrainā ir rezultātu analīze, kur tika izvērtēts vīzu liberalizācijas progress un reformu progress makrofinanšu programmai, kas paredz otro maksājumu 600 miljonu eiro apmērā, ja Ukraina uzrādīs progresu, tai skaitā cīņā pret korupciju un enerģētikas sektora pārstrukturēšanā.

Iepriekšējā Dombrovska tikšanās ar Ukrainas finanšu ministri šogad bija Rīgā, bet ar ASV Valsts kases vadītāju šī gada sākumā Briselē. SVF sanāksme Limā lielāko uzmanību veltīja ekonomiskajai situācijai attīstības valstīs, savukārt svarīgākais secinājums, sanāksmi noslēdzot, bija – eirozona pašreiz atrodas uz izaugsmes ceļa.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. ….. prātiņ nāc mājās ….. kāda izaugsme … nav vairs Ukraiinas …. maidauni un pārējie benderovieši piebeidza valsti

  2. ka Dombrovska kungs ar vārdu “REFORMAS” vakarā iet gulēt un no rīta mostas….Pie vienas vietas šā vārda sekas….Dzīvo pilnīgi citā realitātē!!!

  3. Varbūt to var panākt arī Ukrainā ievedot TUAs ? Ko tu saki Valdi?

  4. Kreisi orientētie kapitālisti Atbildēt

    Latvijā-tieši otrādi! Latvija ir Eiropas Savienības paraugvalsts,kura sasniegusi visstraujāko ekonomikas attīstību tikai tāpēc,ka jau partijas “Jaunais laiks” programmā nebija paredzēts ieviest progresīvo ienākuma nodokli!
    “Finanšu ministrs Valdis Dombrovskis: “Partijas “Jaunais laiks” programmā nav paredzēts ieviest progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi. Patlaban Latvijā ir labēji orientēta valdība,bet šādas likmes ieviešanu parasti atbalsta kreisi orientētas valdības. Progresīvā ienākuma nodokļa likme nestimulē cilvēku vairot un uzrādīt savus ienākumus”,Lauku Avīze,2003.gada 9.janvāris.

  5. Galveno ražotņu īpašniekiem jābūt skandināviem.

  6. Lāčuks pamodās un nolēma skaļi atkārtot pēdējā gada starptautiskās ziņas? Ultraliberāļu partija saodusi nākamo vēlēšanu datumu? Beidzot man pierāpoja, kāpēc omei jauna parūka

Draugiem Facebook Twitter Google+