×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2012
Drukāt

Dombrovskis un somu brandvīns

kosken_32

Kad zaļais pūķis jau ielidojis Saeimā un sagrābis nagos dažu vājinātu un nenoturīgu dvēseli, ir skaidrs, ka vairs nav tāls tas brīdis, kad tiks dots starta paukšķis plaši izvērstai cīņai ar iesīkstējušo žūpības un plītēšanas ligu. Arī sabiedrība nevar mīņāties atstatu, kad pudelē noslīkst vairāk ļaužu nekā jūrā.

 

Bez šaubām, ka vardarbīgas pretošanās centrs iešņabošanas nodarītajam postam izvietosies Veselības ministrijā, taču uz komandtiltiņa nostājies pats premjerministrs Valdis Dombrovskis, kuram Repšes dāvātais senlatviešu zobens tā vien alkst dzert pretīgā zaļā lidojošā reptiļa asiņu. Pats Ministru prezidents ir pazīstams kā iecirtīgs atturībnieks, un, ja viņš svētku reizē uzsauc tostu par ilgu mūžu Latvijai, tad pokālā ir ieliets dzirkstošais “Mežezera” dzēriens. Tikai pēc tam, kad Dombrovskis nokļuva valdības priekšgalā, no sēžu zāles aizvāca grādīgo spirtoto blašķes un vietā ienesa Vendenes dzidro un Valmieras minerālo ūdeni. Pārtrauca nemitīgo koalīcijas salāpīšanās brokastu un uzdzīves pusdienu rīkošanu, jo cilvēkiem ir cieta pārliecība, ka iepriekšējās valdībās lēmumus jau nu nepieņēma skaidrā prātā. Turpretī tagad pat no dziļākā reiboņa uzmodies krogus brālis ir aptvēris, ka pretalkohola garnizona karotāji sprūdīs virsū šmigai tik kvēlu uguni, ka visšerpāko “Stoličnaju” padarīs mīkstāku par lietus ūdeni, vīnu pārvērtīs etiķī, bet alu atšālēs.

Liktos, no šāda kara pieteikuma rūdītākajiem zildeguņiem ir jāsagrīļojas un jāsteberē prom no sakāves lauka. Jāizdziedējas lazaretē pie pieredzējuša feldšera un jāsāk jauna dzīve no paģirām brīvajā zonā, kur alkometrs rāda 0 promiles un kur valda sausie likumi, nevis sīvā dzimtbūšana. Bet te nu bija! Kad vēl pirmdien premjers Dombrovskis sniedza stiprinājumu Veselības ministrijas cīņā pret jauniešu un darba spējīgo nozāļošanu ar 40o dziru, kad deva protekciju alkoholisko dzērienu reklāmas ierobežošanai uz to visstingrāko, tad otrdien viņš teica tēvišķu un noderīgu runu ar virsrakstu “Latvijas veiksmes stāstu var sabojāt populisms”, kas parādās “TVNet” interneta kanālā, no vienas vietas apkārts ar somu vodkas reklāmu (attēlā)! Turklāt šī krava, kur ir pusstopi, ne jau kortelīši, brandvīns no meža un purva ogām katrai gaumei, dabūtu garzems neba vienu izslāpušu vīru vien! Kas ir šis interneta švirlaks? Rūgtā uzlieve vai rafinēta provokācija pret krietno Valdi, kurš ne mutē neņem? Saskaņā ar iepriekš proklamēto nostāšanos pret dzīvi tvaikā premjeram vajadzēja aģitēt boržomi, dzērienu “Veselība” un cidoniju sīrupu, nevis somu monopolbodes brūvējumus. Vai te nav īstā reize pateikt sulīgu laplandiešu perkeli un kurratu par tik apbēdinošu lietu, un vai tiešām pār mūsu zemi tā arī neuzausīs atturības ziemeļblāzma?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+