×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. februāris, 2012
Drukāt

Dombrovskis: Vajadzētu zināt visu pirmsreferenduma kampaņu finansētājus

dombrovskis_2607

Lai panāktu caurspīdīgumu ir vajadzīgs pirmsreferendumu politiskās aģitācijas tiesiskais regulējums, bet tam nevajadzētu būt saistošam tikai politiskajām partijām, bet arī jebkurai citai organizācijai vai pilsoņu kopai, tādējādi uzzinot to rīkoto kampaņu atbalstītājus.

Intervijā Latvijas Radio Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) atzina, ka nav nekādi kontroles mehānismi, kas kontrolētu pirmrsferenduma kampaņas, kā arī nezinām kampaņu finansētājus.

“Minētais regulējums ļautu uzzināt patiesos finanšu avotus, jo mēs arvien nezinām, kas finansiāli atbalsta Vladimira Lindermana pirmsreferenduma kampaņu,” sacīja premjers.

Tomēr uz jautājumu, vai premjeram drošības dienesti sniedz informāciju par Lindermana finansētajiem, Dombrovskis atbildēja, ka informācija tiekot sniegta, bet tā noteikti neesot pilnā apmērā.

Jau ziņots, ka pērn decembrī koalīcija vienojusies izveidot darba grupu, kas izvērtēs Zatlera reformu partijas (ZRP) ierosinājumu izstrādāt pirmsreferendumu politiskās aģitācijas tiesisko regulējumu.

ZRP frakcijas deputāti uzskata, ka parakstu vākšanu un referendumu kampaņu finansējumam jābūt maksimāli caurskatāmam. “Nav pieļaujams, ka tautas tiešās demokrātijas institūta – referenduma – nozīmīgumu aizēnotu centieni ietekmēt vēlētājus ar reklāmas kampaņām vai citu propagandu, kurai, iespējams, var izmantot neskaidras izcelsmes finanšu avotus, pār kuriem uzraudzības kārtība nav noteikta,” uzskata ZRP frakcijas priekšsēdētājs Valdis Zatlers.

ZRP deputāti ir pārliecināti, ka regulējumam būtu jāattiecas uz visām politiskajām partijām neatkarīgi no tā, vai tās ir pārstāvētas Saeimā vai nē. Turklāt šim likumam jābūt saistošam visām kampaņā iesaistītajām nevalstiskajām organizācijām un pilsoņu iniciatīvas grupām.

Tāpat ZRP uzskata, ka parakstu vākšana un referendums par otru valsts valodu nav uzskatāms tikai par valodas un etnisko jautājumu, tas ir politisks jautājums. Gan parakstu vākšana, gan referendums ir viena politiskā spēka – “Saskaņas centra” – “bezatbildīgi centieni politizēt valsts valodas jautājumu un pretnostatīt Latvijā dzīvojošās etniskās grupas”.

ZRP aicina Latvijā dzīvojošos visu tautību cilvēkus neļauties politiskām manipulācijām un savstarpējai neiecietībai, tā vietā kritiski izvērtēt jebkurus politiķu aicinājumus, kas skar etniskos jautājumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+