×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

Dombrovskis: valsts prioritātes ir demogrāfija un ekonomiskais izrāviens

dombrovskis20072

Valsts ilgtermiņa attīstības prioritātes ir demogrāfiskās situācijas uzlabošana un ekonomiskais izrāviens, 1.jūnijā “Vienotības” domes sēdē uzsvēra premjers Valdis Dombrovskis (V).

Politiķis norādīja, ka demogrāfiskās situācijas uzlabošana ir prioritāte un tas jāņem vērā, arī veidojot 2013.gada un turpmāko gadu valsts budžetu. Ir ļoti svarīgi, lai valsts attīstītos no iedzīvotāju skaita viedokļa, taču pagaidām tendences ir negatīvas, akcentēja premjers.

Būtiska prioritāte ir ekonomiskais izrāviens, jo patlaban lielā mērā ir sasniegti mērķi, kas bija saistīti ar krīzes pārvarēšanu, ekonomikas izaugsmes un stabilitātes atjaunošanos.

Lai sasniegtu ekonomisko izrāvienu, nepieciešams veicināt valsts konkurētspējas uzlabošanos, gan ar eksportu, investīciju piesaisti, gan arī veicot citus pasākumus, lai ekonomika tiktu balstīta uz ražošanu un eksportu, sacīja Dombrovskis. Lai uzlabotu konkurētspēju, nepieciešams arī īpašu uzmanību pievērst inovāciju atbalstam. Konkurētspēju kavē liels ēnu ekonomikas īpatsvars, izglītības sistēmas problēmas un izglītības sistēmas “produkta” neatbilstība darba tirgus prasībām.

Premjers pauda viedokli, ka nav pretrunu starp fiskālās disciplīnas ievērošanu un izaugsmi. Kā nozīmīgus līdzekļus fiskālās disciplīnas nodrošināšanai ilgtermiņā Dombrovskis minēja Eiropas Savienības valstu līgumu par fiskālo disciplīnu un eiro ieviešanu. Premjers norādīja, ka Saeimas ratificētais līgums ir licis jaunus pamatus nākotnes izaugsmei.

Savukārt 2014.gadā Latvijai jābūt gatavai pievienoties eiro, uzskata Dombrovskis. Eiro ieviešana būšot vēl viens apliecinājums investoriem, finanšu tirgiem un starptautiskajiem partneriem par Latvijas uzticamību.

Liela nozīme valsts attīstības nodrošināšanā ir arī uzņēmējdarbības vides sakārtošanai un atbalstam eksportam, norādīja Dombrovskis. Jau nākamgad Latvijai “Doing Business” indeksā būtu jānokļūst starp 20 labākajām valstīm, prognozēja premjers.

Savukārt Latvijas lauksaimnieku konkurētspēju uzlabos taisnīgi tiešmaksājumi, kas mums jāpanāk nākamajā ES finanšu perspektīvā. Tāpat ir svarīgi panākt pietiekamu Kohēzijas fondu līdzekļu pieejamību, ko ieguldīt infrastruktūras attīstības projektos, uzsvēra premjers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+