×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2012
Drukāt

Dombrovskis: Varēja būt straujāka virzība ēnu ekonomikas apkarošanā (1)

Foto- LETAFoto- LETA

Valdības darbakārtībā ir jautājumi, kuros valdības darbības pirmajās 100 dienās varēja virzīties uz priekšu ātrāk, un viens no tiem ir ēnu ekonomikas apkarošana, šodien 100 dienām veltītajā preses konferencē atzina premjers Valdis Dombrovskis (V).

Politiķis norādīja, ka daudzi pasākumi tika veikti, taču ir vēl daudz darāmā, piemēram, attiecībā uz aplokšņu algām un pievienotās vērtības nodokļa nomaksu (PVN). Pēc premjera domām, šajā jomā ir ļoti daudz jautājumu, ar kuriem varētu virzīties straujāk.

Dombrovskis gan uzskata, ka līdz šim veiktie ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumi ir devuši rezultātus. 100 dienu laikā pieņemts likums par “nulles deklarāciju”, ieviesta PVN nomaksas reversā kārtība būvniekiem, ierobežota akcīzes preču ievešana no trešajām valstīm.

Valdības vadītājs piebilda, ka ir jāturpina arī darbs pie investīciju piesaistes – ir lietas, kas ir izdarītas, bet ir lietas, kas, viņaprāt, nav valdības, bet gan tiesu kompetencē. Kā piemēru viņš minēja gadījumu kompāniju “Palink”. Valdība varot nebeidzami skaidrot, cik pievilcīga ir investīciju vide, taču viens šāds gadījums atstāj negatīvu ietekmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Toties eiro varēja pagaidīt vismaz līdz PVN samazināšanai pārtikai,atbilstoši Māstrihtas/Briseles/Lisabonas kritērijiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+