×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. februāris, 2012
Drukāt

Dombrovskis: VID būtu aktīvāk jāīsteno skaidrojošā kampaņa par mantiskā stāvokļa deklarāciju iesniegšanu

premjers_leta

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) vajadzētu aktīvāk izvērst skaidrojošo kampaņu par mantiskā stāvokļa   deklarāciju iesniegšanu, trešdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes”  teica Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

“Var piekrist tam, ka VID varētu aktīvāk īstenot informācijas kampaņu. Gan VID, gan Finanšu ministrijas mājas lapās šī informācija ir atrodama un katrs iedzīvotājs, kurš vēlas noskaidrot, vai viņam ir jāiesniedz nulles deklarācija, to var izdarīt,” teica Dombrovskis.

Premjers norādīja, ka papildus finansējums VID kampaņas organizēšanai netiek plānots. “Tas, ka mēs ieviešam nulles deklarācijas bija zināms veidojot 2012.gada budžetu. Tas nekādā gadījumā nav neparedzēts gadījums un līdzekļiem ir jābūt paredzētiem budžetā,”  teica Dombrovskis.

Viņš atgādināja, ka deklarācijas var iesniegt no 1.marta līdz 1.jūnijam un deklarāciju ieviešanas mērķis ir novērtēt personu izdevumu atbilstību reālajiem ienākumiem.

“Es domāju, ka likums mērķi sasniegs un tas ir viens no ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem. Protams, var piekrist, ka deklarācijas ieviešana bija nepieciešama jau agrāk, taču dažādu iemeslu dēļ tas tika novilcināts. Labāk vēlu nekā nekad,” piebilda premjers.

Jau ziņots, ka Saeima pērn 1.decembrī pieņēma jauno Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas  likumu, kas liek   deklarēt  mantisko stāvokli visām fiziskām personām, kuru rocība pārsniedz 50 minimālās mēnešalgas jeb 10 tūkstošus latu.

Pēdējie pētījumi liecina, ka aptuveni 20% Latvijas iedzīvotāju nav skaidrs, vai viņiem jāiesniedz deklarācijas.

Saskaņā ar jauno likumu mantiskā stāvokļa   deklarācija  jāiesniedz Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem un visām fiziskām personām, kurām izsniegta pastāvīgās uzturēšanās atļauja. Mantiskais stāvoklis jādeklarē par īpašumiem, kas ir personas rīcībā 2011.gada 31.decembrī pulksten 24.

Mantiskais stāvoklis jādeklarē, ja persona Latvijā ir iegādājusies nekustamo īpašumu, kura iegādes vērtība pārsniedz 10 tūkstošus latu un uz kuru nav nostiprinātas īpašumtiesības, kā arī īpašumu ārvalstīs. Jādeklarē arī skaidras naudas uzkrājumi, iegādātās kapitāla daļas Latvijā un ārzemēs, parāda vērtspapīri, aizdevumi, parādsaistības un citi īpašumi, kuru vērtība pārsniedz 10 tūkstošus latu. Savukārt nav jādeklarē īpašumi, kas jau ir reģistrēti valsts reģistros.

Deklarācija  VID būs jāiesniedz vienu reizi – no 2012.gada 1.marta līdz 1.jūnijam, un to varēs iesniegt personīgi, elektroniski, izmantojot VID   deklarēšanās  sistēmu, vai sūtīt pa pastu ierakstītā vēstulē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+