×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. novembris, 2012
Drukāt

Dombrovskis: Visas būtiskās vienošanās par 2013.gada budžetu jau panāktas

Foto - LETAFoto - LETA

Visas būtiskās vienošanās saistībā ar nākamā gada budžetu ir panāktas, bet, iespējams, vēl rīt un parīt Saeimas komisijā tiks pielikti “finiša akcenti”, šodien pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Valdības vadītājs norādīja, ka varētu notikt korekcijas, izskatot priekšlikumus budžetam Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, taču šīs korekcijas būšot “par relatīvi nelielām summām”. Dombrovskis arī piebilda, ka pamata vienošanās ir panākta, turklāt arī valdība jau paudusi attieksmi pret priekšlikumiem budžetam uz otro lasījumu.

Taujāts, vai ir vienošanās par kādu konkrētu summu, ar kādu deputāti var rēķināties, atbalstot priekšlikumus, kuri iepriekš nav guvuši atbalstu valdībā, Dombrovskis uzsvēra, ka “paredzētas atsevišķas, bet samērā nelielas korekcijas” un summas neesot lielas.

Kā ziņots, 5.novembrī valdība atbalstīja nākamā gada valsts budžeta likumprojekta nodošanu skatīšanai Saeimā otrajā lasījumā. Būtiskākie papildinājumi budžeta izdevumos ir saistīti ar demogrāfijas situācijas uzlabošanu valstī, par ko jau iepriekš koalīcijā bija panākta vienošanās.

Kopumā demogrāfijas situācijas uzlabošanai papildus būs atvēlēti aptuveni 13,3 miljoni latu. No šīs summas paredzēts palielināt zemākās māmiņalgas. Tāpat ir paredzēts finansējums bērnudārzu rindu mazināšanai un brīvpusdienu nodrošināšanai arī otrās klases skolēniem.

Valdība atbalstīja arī vairākus valsts pārvaldes iestāžu un Saeimas deputātu priekšlikumus nedaudz vairāk nekā viena miljona latu apmērā.

Valdības sagatavotais budžeta projekts paredz, ka 2013.gadā valsts pamatbudžetā prioritārajiem pasākumiem un jaunajām politikas iniciatīvām plānots piešķirt papildu finansējumu 146,84 miljonu latu apmērā.

Valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi 2013.gadā prognozēti 4,656 miljardi latu, bet izdevumi – 4,792 miljardi latu. Salīdzinājumā ar 2012.gada plānu nākamā gada budžetā paredzēts ieņēmumu palielinājums 133,1 miljona latu apmērā un izdevumu palielinājums 146,8 miljonu latu apmērā.

Savukārt Latvijas kopbudžeta ieņēmumi nākamgad plānoti 5,66 miljardi latu, bet kopbudžeta izdevumi – 5,82 miljardi latu. Kopbudžetu veido pamatbudžets, sociālais budžets, atvasinātās publiskās personas un pašvaldību budžets.

Vispārējais valdības budžeta deficīts 2013.gadā plānots 1,4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet IKP pieaugums salīdzināmās cenās nākamgad tiek prognozēts 3,7%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+