×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. marts, 2013
Drukāt

Dombrovskis: Vislētākā enerģija ir tā, ko neiztērējam

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), aicinot piedalīties “Zemes stundā”, atgādina par iespējām tādā veidā veicināt ekonomikas izaugsmi Latvijā un mazināt atkarību no importētajiem energoresursiem, aģentūra LETA uzzināja Ministru kabinetā.

Premjers atgādina, ka vislētākā enerģija ir tā, kas netiek iztērēta. “Ja ikdienā atcerēsimies šo vienkāršo patiesību un izkopsim paradumu lietot elektroierīces, apgaismojumu un citas iekārtas tikai tad, kad tas ir nepieciešams, redzēsim, kā samazinās mūsu elektroenerģijas rēķini un atkarība no importētajiem energoresursiem,” norāda valdības vadītājs, piebilstot, ka vienlaikus tādā veidā pieaug arī valsts efektivitāte un konkurētspēja.

Patlaban visu Eiropu vieno viens mērķis – panākt straujāku ekonomikas izaugsmi, tomēr šie centieni ir jāsabalansē ar rūpēm par vidi. Viņš arī uzsver, ka Latvijā, kura ir visstraujāk augošā ekonomika Eiropā un vienlaicīgi arī otra zaļākā valsts pasaulē, ir daudz labu piemēru, un, viņaprāt, arī “Zemes stunda” ir šāda iespēja.

Savukārt Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane uzskata, ka “Zemes stundas” mērķis ir aizdomāties par enerģijas un resursu taupīšanu un par videi draudzīgāku dzīvi ikdienā.

Jau ziņots, ka rīt, 23. martā, plkst. 20.30 pasaule jau septīto reizi vienosies akcijā “Zemes stunda”. “Zemes stunda” ir Pasaules Dabas Fonda organizēta vispasaules akcija, kuras laikā uzņēmumi, pašvaldības un ikviens cilvēks izslēdz apgaismojumu uz vienu stundu, lai simboliski parādītu savu apņemšanos Zemes labā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+