×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Dombura izrāde
 liek vilties (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Biedrības "Dzimtā valoda" līderis Illarions Girss.

“Galvenais apsēsties pie galda un sākt runāt” – šāda frāze diezgan bieži parādās integrācijas tēmai veltītajos uzsaukumos. Dažreiz tā vienkārši ir apgarota labticība, dažreiz varbūt neliels aprēķins, jo “galds” kādam jāuzklāj un par velti to parasti nedara (tātad iespēja dabūt naudu integrācijas konferenču organizēšanai un tamlīdzīgi) vai vienkārši ideju trūkums, ko aizvietot ar kaut kur agrāk dzirdētām standartfrāzēm. Te gan uzreiz nākamais jautājums – labi, bet kurš sēdēs un runās? Kurš būs sarunas vadītājs vai kā tagad saka – “moderators”? Lai iedomātā sarunu galda vietā nesanāk kaut kāds boksa rings, kura vienā malā mīņājas pieklājīgs šahists, bet otrā pusē pilnā balsī rēc mežonis, kura līdzšinējā specialitāte ir “cīņas bez noteikumiem”. Kā saka – dažādas svara kategorijas. No otras puses, ja galvenais nav iznākums, bet izrāde, tad šahista un mežoņa cīkstēšanās varbūt daļai publikas pat šķitīs aizraujošāka. Iedomāsimies – šahists rūpīgi izkārto uz galdiņa figūras, mežonis tās ar vienu kājas spērienu aizlidina pa gaisu, šahists mēģina atrast izmētātās figūras, mežonis tikmēr salauž galdiņu…

Jānis Domburs ir pieredzējis žurnālists un diskusiju vadītājs, tāpēc daudzi ar interesi gaidīja viņa atgriešanos televīzijā. Taču raidījums, kas bija veltīts sabiedrības saliedētībai Latvijā, ne vienam vien skatītājiem licis vilties.

Rīgas dome, pēc Drošības policijas ieteikuma, aizliegusi Nepilsoņu kongresa pasākumu, novērtējot to kā etnisko spriedzi veicinošu un Latvijas drošībai riskantu. Arī pati organizācija nereģistrēta (nelegāla), un nav pat skaidrs, ko tā pārstāv, jo nekādas pilnvaras no nepilsoņiem tā nav saņēmusi, bet tās dibināšanā piedalījušies ap 350 cilvēku. Tomēr Dombura studijā Nepilsoņu kongresa valdes priekšsēdētāja Elizabete Krivcova lūgta kā Latvijas krievu pārstāve. Turpat arī Lindermana partijas “Par dzimto valodu” aktīvists Illarions Girss. Partija ir reģistrēta un pat piedalījusies vēlēšanās, tāpēc atšķirībā no Nepilsoņu kongresa tās tiesības runāt Latvijas krievu vārdā var vismaz daļēji pārbaudīt. Pērn notikušajās Rīgas domes vēlēšanās par partijas sarakstu, kura līderis bija šis pats I. Girss, nobalsoja 774 vēlētāji. Trešais sarunas dalībnieks – žurnālists Igors Vatoļins, kurš paziņojis par apņēmību Latvijā veidot “Eiropas krievu” kustību, kas būšot kā pretstats līdzšinējām uz Maskavu orientētajām krievu organizācijām. Apņēmība varbūt laba, tomēr pagaidām neviens Vatoļina domubiedrs nav zināms, viņš pārstāv tikai pats sevi.

Pretī šaubīgajai trijotnei nolikti trīs valsts varas pārstāvji – kultūras ministre Dace Melbārde, par integrāciju atbildīgā ierēdne Solvita Vēvere, Saeimas Saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis. Pirmais trio izvirza prasības. Piemēram, Krivcova pieprasa atteikties no Satversmes preambulas. No Girsa puses skan arī draudi aicināt palīgā Putinu un “laipnos cilvēkus” no Krievijas armijas. Valsts amatpersonas kaut ko pieklājīgi iebilst, bet visi mēģinājumi sakārtot figūras un vismaz imitēt šaha spēli ir neveiksmīgi. Ja Dombura mērķis ir parādīt, ka sakarīga saruna šādā kompānijā nav iespējama, tad raidījums ir izdevies. Bet vai bija vērts tērēt laiku, lai to noskaidrotu?

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. ESMU noskatījusies visus žurnālista JĀŅA DOMBURA vadītos raidījumus!!! PALDIES VIŅAM! PRIECĀJOS PAR viņa atgriešanos ĒTERĀ!!! PALDIES PAR AUGSTO PROFESIONALITĀTI! MANĀ skatījumā nav svarīgs studijas iekārtojuma jautājums ( domāju, ka to nu gan nevadīja pats DOMBURA KUNGS!?), bet TĒMAS, par ko runā !? NESAPROTU, par KĀDU IZRĀDI runā Antonēviča kungs un KUR IR VILŠANĀS!???????????? DOMBURA KUNGS DIEMŽĒL NEVADA NEVIENU MAN ZINĀMU IZRĀDI – VIŅAM IR CITA PROFESIJA!? VIŅŠ REŽISORA PIENĀKUMUS NEMAZ NEVAR VEIKT!? Vai tad JŪS ESAT ARĪ ESAT REŽISORS?????????????!!!!!!!!!!!!

 2. Parasti es, uz tiem girsiem skatoties, “uzvelkos’, bet šoreiz skatījos Dombura raidījumu un sapratu – nu tur nav ko pat uzvilkties. Mēs vēl paspēlēsimies ar šiem girsiem, bet mēs viņus no savas valsts – no Latvijas – nogriežam nost.

 3. Dombura raidījums neliek vilties! Skatāmies ar interesi, bieži jāpasmaida, bet interesanti. Laiks paiet nemanāmi! Paldies Jānim!
  Pamodusies latviešu skaudības velniņš! Man kauns, ka arī esmu latviete….
  Intervijā ar krievu organizācijām, tika parādīts skaidri, kas ir kas… Norādījums valsts vīriem!

 4. Dombura raidījums ir vislabākais. Un tas ir labi, ka viņš savāc diskusiju komandu ar dažādu uzskatu paudējiem. Nepūš visi vienā stabulē.

  • Tas, protams, ir labi, ka piedalās dažādu uzskatu paudēji, bet šajā konkrētajā raidījumā vienai pusei tika dots nesamērīgi ilgs laiks savu uzskatu paušanai, un tā ir raidījuma vadītāja vaina. Jā, mēs redzējām totālu nekaunību, bet tas jau nav nekāds jaunums – šāda demonstrēšanās bija jāiegrožo. Kā varēja nojaust, tad Solvitai Vēverei bija daudz ko teikt, bet pie vārda viņa netika.

 5. Domburs , vienalga patīk kādam vai nē, ir labākais žurnālists šajā jomā. Uz Naglu pat skatīties negribas!

 6. Autoram piekrītu, ar vienu atkāpi, pareizs Domburshow`a vērtējums, manuprāt, līdz pašam pēdējam – 5/05. maija izlaidumam, kura sadaļa ar Sudrabas un Kūtra dalību es augsti novērtēju; šoreiz, Domburs bija uzdevumu augstumos un raidījuma diskusijas gaita parādīja visai skaidri, kas ir jaunā Sudrabas “Sirds partija”, kādi cilvēki tur iesaistījušies un kam tā varētu kalpot! Saprotams, atklātu valodu mēs no Sudrabas kundzes un viņas “gaišā” līdzskrējēja nedzirdējām, tomēr, ja cilvēkam ir, daudzmaz, pietiekoši ar iztēli, tad vajadzētu būt skaidram ka par šo partiju nevajadzētu savas balsis atdot; tā ir jaunākais Kremļa projekts un sekmīgs aizstājējs Kremļa uzticību zaudējušajam SC!
  Neizteikšos par Dombura gaumi savas studijas iekārtojumam, jo par gaumi nemēdz strīdēties un tai šoreiz ir pakārtota nozīme.

 7. Tas rudais aazim aciis ir pamanamas aarpraata stingras ieziimes! Mazaa .lv dara paari krievu valodai … smiekliigi un beediigi, ka taadam aazim ljauj seet sliktu cilveeku sirdiis!

 8. Neskatos Dombura raidījumus ,bet ,izlasot komentārus, ka,Krivcova,cīnās lai atceļot priambulu…..tas nu ir šausmīgi! Un neviens nevar ;apturēt;to nekaunīgo krievieti…..

 9. Brīnos par ļoti lēnu reakciju. Šodien par 28.aprīļa raidījumu. Vai nav nedaudz nogulēts, jo 5.maija raidījums jau paspējis “iziet” ēterā.
  Ja par M.Antoneviča aprakstīto raidījumu lielos vilcienos jāpiekrīt, tad saruna ar I.Sudrabu viesa cerības.

  Vakar N.Ušakovs aicināja no valdības piedalīties 9.maija pasākumos. SC politika nestāv uz vietas. Tā vietā, lai atsauktos premjeres aicinājumam atturēties no piedalīšanās, Rīgas mērs uzvedas ļoti izaicinoši.

 10. Vai kāds var parādīt par valsts un tautas labklājību un pastāvēšanu cīnoša šahista Latvijas politikā?
  Uz kārtējām vēlēšanām iznirst iepriekš nezināmi ,arī labi zināmi,degradēti tipi ar vienīgo vēlēšanos sagrābties un pazust vai pārdoties svešam kungam.

 11. Latvijā jau sen visiem normāliem cilvēkiem ir skaidrs, kas ir padomju surogātnācijas atkritumi. Tikai, nav skaidrs, kapēc tie radījumi vēl kādam būtu jāintegrē? Vienkārši jāpiedrāž kā suga un miers. Lai tie radījumi smird savos padomju propagandas mēslos.

  • bet nu tie “jāpiedrāž” un “smird” ir provokatīvi un neizsaka lietas būtību; pareizāk un pieklājīgāk būtu teikt, ka okupācijas paliekas ir jālikvidē tā, kā to paredz deokupācijas definīcija.

Draugiem Facebook Twitter Google+