×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Jūrmalas dome atbalsta “Jauno vilni” arī finansiāli (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Konkursa "Jaunais vilnis 2014" plakāts pie Dzintaru koncertzāles.

Vai Dzintaru koncertzāle ir Jūrmalas mēra Trukšņa privātīpašums? Dzirdēju, ka koncerta telpas “Jaunajam vilnim” dome esot uzsaukusi par velti! IEVA Z. Jūrmalā

Līdzīgu jautājumu redakcija saņēma arī no Daces Apses, Aigas Zariņas, Roberta Ivanova un citiem. Jūrmalas pilsētas domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Leite skaidro, ka SIA “Dzintaru koncertzāle” ir Jūrmalas pilsētas domes kapitālsabiedrība un tās darbību no pašvaldības budžeta atbalsta pilsētas dome. Pašvaldība piešķir līdzfinansējumu Dzintaru koncertzāles pašizmaksas segšanai dažādiem pasākumiem, piemēram, Hermaņa Brauna fonda organizētajam mākslas un mūzikas festivālam “Artissimo”, Ineses Galantes starptautiskajam festivālam “Summertime”, kas šogad svin 10. gadadienu, arī starptautiskajam konkursam “Jaunais vilnis”. Konkursam “Jaunais vilnis” atvēlēts 32 571 eiro septiņām pasākuma norises dienām. Z. Leite atzīmē, ka konkurss “Jaunais vilnis”, tāpat kā citi starptautiski pasākumi, grandiozā apmērā popularizē pilsētas zīmolu ārvalstīs. “Nenoliedzami ikviena pasākuma norise Jūrmalā sniedz ekonomisku ieguvumu Jūrmalas uzņēmējiem – tie ir ievērojami ienākumi tiem uzņēmējiem, kas nodrošina, piemēram, viesnīcu, ēdināšanas, izklaides un citus pakalpojumus,” skaidro Z. Leite un piebilst, ka statistikas dati liecina, ka Austrumu valstis procentuāli sastāda lielāko Jūrmalas viesu skaitu (ap 40%) un tas ir viens no stratēģiskajiem tirgiem līdztekus iekšzemes tūrismam, kaimiņvalstīm Lietuvai un Igaunijai, kā arī Skandināvijai un citām Eiropas valstīm.

Par nākamā gada “Jaunā viļņa” norisi Jūrmalas domei vēl nav nekādas vienošanās ar konkursa organizatoriem. Kā zināms, par šo pretrunīgi vērtēto konkursu ir visai dažādi viedokļi, jo tā pārstāvētā kultūra ir saistīta ar Krievijas kultūru un arī politiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Truksnis tāda krievu marionete vien ir. Laikam pelna jaunu zelta amata ķēdi. Nesaprotu gan, ko viņš tur dara, jo jūrmala faktiski ir krievu un žīdu īpašums. Biedra uzdevums, izskatās, ir sekot, vai urmalā nesarodas pārāk daudz latviešu pastalnieku.

Draugiem Facebook Twitter Google+