Mobilā versija
Brīdinājums +4.4°C
Urzula, Severīns
Sestdiena, 21. oktobris, 2017
5. oktobris, 2017
Drukāt

Monika Zīle: Daugavpils domes vieplītis (1)

foto - Ivars Soikāns/LETAfoto - Ivars Soikāns/LETA

Daugavpils

Drusciņ brīnums, ka Latvijas televīzijas kanāli tērējas dārgām ārvalstīs radītu realitātes šovu licencēm, kad par baltu velti pieejams tikpat aizraujošs vietējo notikumu kaleidoskops. Atliek vien paņemt rokās filmēšanas kameru un sekot ikdienas dzīvei, piemēram, Daugavpils pilsētas domē – kopš pašvaldību vēlēšanām te viss kā standarta seriālā: darbojošos personu domstarpības nodrošina situāciju mainību un skatītāju piesaistīšanai izmantoti pārsteidzoši darbības līkloči. Lai gan šajā gadījumā strādā savstarpēji nedraudzīgi “uzveduma” scenāristi, viņi četros aizvadītajos mēnešos apbrīnojamā veidā izpaužas saskanīgā rokrakstā. Precīzāk sakot, metodēs un principos, pēc kuriem top vietvalžu komandas. Tur iesauc pašvaldības spicei patiesi uzticamos, cīņas karstumā aizmirstot rekrūšiem atgādināt elementāro – ka viņi tagad būs domes sejas vaibsti un mazliet jāpieskata arī savs personīgais ģīmis, lai kopējais portrets nekļūtu smieklīgs vai pat atbaidošs.

Vietējā mēroga “troņu spēļu” rezultātā Daugavpils mēra sēdekli nesen ieguvušais Rihards Eigims (ZZS), aicinādams par komunikāciju padomnieci Olgu Petkeviču, acīmredzot pazina viņu kā radošu būtni, kura sadarbojas ar televīzijas kanālu “Dautkom” un pilsētas avīzi “Seičas”. Nav pat diži svarīgi, mērs bija vai nebija pirms tam informēts, ka O. Petkeviča pirms 14 gadiem fotografējusies kādam erotiskam izdevumam un ka šie attēli joprojām glabājas tīmeklī. Galu galā nebūs taču pirmā reize, kad vēl augstākā postenī nonāk sieviete ar līdzīgu CV akcentu. Turklāt agrā jaunībā, vēlēdamies kaut ko ekstrēmi pierādīt pasaulei vai paši sev, daudzi sper neviennozīmīgus soļus, ar kuriem vairs nelepojas nobriestot, un tikai iesūnojis svētulis dažās jaunās sievietes kailbildītēs redzētu šķērsli uz viņas nozīmīgo vietu pilsētas domes vadītāja komandā.

Lai gan pēc ziņas par O. Petkevičas jauno statusu sociālajos tīklos kāds pasteidzās viņai atgādināt intīmo fotosesiju un pat izlika to apskatei, viss būtu beidzies ar dažas dienas ilgušu viedokļu apmaiņu, ja mēra padomniece komunikāciju jautājumos neatrotījusi piedurknes vienā paņēmienā publiski aizbāzt mutes visiem kritiķiem un nelabvēļiem. “Ну что, котятки, все выкакались?”* ar šādu uzrunu sākas O. Petkevičas apjomīgā publikācija sociālajos tīklos, kur oponentu vēdera izejai viņa pievēršas vairākkārt. Bez šaubām, ikvienam rakstošajam ir savs iecienīts izteiksmes stils, tēli un līdzības, ko neviens nedrīkst liegt autoram izmantot arī tad, ja daudzus lasītājus tās mulsina. Tiesa, šajā gadījumā teksts pieder Daugavpils pašvaldības “runassievai”, kura pati acīmredzot nesaprot atšķirību starp ālēšanos tirgus placī un darbu nopietnā institūcijā, bet darba devējs aizmirsis pateikt, ka nebūtu vēlams tik prasti klaigāt.

Kā jau tādās reizēs pieņemts, publikāciju papildina komentāru virkne, kur netrūkst arī laba vēlējumu autorei un apgalvojumu, ka “viss Tev, Oļa, izdosies”. Nākotnes formu izvēlējušies acīmredzot nav pamanījuši to galveno, kas R. Eigima komunikāciju padomniecei jau izdevies. Proti, vēl īsti strādāt nesākusi, viņa jau paguvusi iezīmēt pašvaldības portretā vaibstu, kas domes sejai piešķir augstprātīga vieplīša izteiksmi.

 

*Nu ko, kaķēntiņi, visi izkakājāties? (kr. val.)

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. par košečku Oļeņku Atbildēt

    I slov ņet ,i govoriķ ņečevo. Tāpēc nav arī komentāru- viss skaidrs.

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (30)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Karjeras kāpnes

Amerikas kinoaprindās izvērsies skandāls ap Holivudas producentu Hārviju Vainstainu, kurš tiek vainots par seksuālu uzmākšanos un izvarošanu. Skandāls sākās, kad laikraksts “The New York Times” ziņoja, ka Vainstains vairākus gadu desmitus seksuāli uzmācies gados jaunām sievietēm, kuras vēlējās darboties kinoindustrijā. Reaģējot uz šīm ziņām, kāda amerikāņu aktrise sociālajos tīklos aizsākusi akciju, kurā, lietojot tēmturi “#MeToo” (“#EsArī”), cilvēki atklāj, ka piedzīvojuši seksuāla rakstura uzbrukumus.

Arī Latvijas tvitera vidē parādījies tēmturis “#EsArī”, ko papildina atklāti stāsti no cietušajām sievietēm.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+