Ekonomika
Nauda

“Domina Shopping” īpašnieki investēs “zaļajā” nekustamajā īpašumā1

Publicitātes attēls: “Domina Shopping”

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) paziņojusi par 30 miljonu eiro investīcijām Latvijā bāzētā nekustamo īpašumu aktīvu pārvaldības kompānijas “EfTEN Capital” fondā “Usaldusfond EfTEN Real Estate Fund 4”.

Tas ir pirmais reģiona nekustamo īpašumu fonds, kas savā biznesa koncepcijā integrējis klimata uzlabošanas mērķus un atbalsta investīcijas ilgtspējīgos projektos visās trijās Baltijas valstīs.

Investīciju līguma parakstīšana notika Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, un to parakstīja “EfTEN Capital” valdes priekšsēdētājs, igauņu uzņēmējs Viljars Arakass un ERAB Īpašumu un tūrisma departamenta direktors Vlaho Kojakovičs.

“Usaldusfond EfTEN Real Estate Fund 4” dibināts 2018. gada oktobrī, un pamatā tas investē jaunu biroju, mazumtirdzniecības un loģistikas ēku celtniecībā.

Pateicoties investīcijām, fonds centīsies gūt labumu no visaptverošas ilgtspējas uzlabošanas programmas īstenošanas savos investīciju projektos.

Saistītie raksti

Tas paredz infrastruktūras modernizāciju ar uzlabotām resursu efektīvām tehnoloģijām, kā arī izmaiņas domāšanā, ieviešot uz resursu efektīvu izmantošanu orientētu iekārtu pārvaldību, iesaistot ēku lietotājus ar t. s. “zaļo” nomu, kā arī ziņojot par ilgtspējību saskaņā ar starptautiski atzītiem standartiem.

Kā liecina publisiki pieejamā informācija, tirdzniecības centra “Domina Shopping” īpašnieks un pārvaldnieks ir SIA “EfTEN Domina”, kas ir daļa no “EfTEN Capital” grupas — lielākā komercīpašumu pārvaldnieka Baltijā.

LA.lv