×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
23. februāris, 2017
Drukāt

Dominēs nepieredzējuši prokurori (11)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers vakar prokuroru gadskārtējā sanāksmē uzsvēra, ka gan šā gada, gan arī nākamo gadu prioritāte ir un būs prokuroru darba kvalitāte. Taču tā ir atkarīga arī no tā, kā strādā citas tiesībsargājošās iestādes. “Visās izmeklēšanas iestādēs, muitas un finanšu policijā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), kā arī prokuratūrā kadru mainība ir viens no pamatjautājumiem. Ja trūkst motivācijas un profesionalitātes, nākas dzirdēt daudz pārmetumu. Tā ir dzīves realitāte, ka, pieaugot prokuroru darba slodzei, lietu skaitam vienam prokuroram, samazinās darba kvalitāte,” atzina ģenerālprokurors.

Pagājušajā gadā no prokuratūras aizgājuši 27 cilvēki, lielākā daļa devušies izdienas pensijā, kas pēc likuma pienākas no 50 gadu vecuma, ja darba stāžs ir 20 gadu. Šogad šī tendence turpināšoties, jo izdienas pensijā jau devušies pieci prokurori un ģenerālprokurors saņēmis virkni iesniegumu par atbrīvošanu no amata, lai dotos pelnītā atpūtā. Patlaban prokuratūrā stažējas 20 jaunie prokurori, kuri, cerams, šogad nokārtos eksāmenu un kļūs par pilntiesīgiem prokuroriem.

Prokuratūrā patlaban notiek strauja kadru maiņa, un jāņem vērā tas, ka tuvākajos gados tur dominēs nepieredzējuši prokurori. 2005. gadā prokuratūrā strādāja 605 prokurori, bet šā gada sākumā – 499.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, kurš arī piedalījās sanāksmē, solīja, ka tiesnešiem un prokuroriem pakāpeniski tiks palielināta alga, sākot ar 2018. gadu. Valsts policijā nav labāka situācija, jo 2014. un 2015. gadā no darba aizgājuši vairāk policistu, nekā pieņemti.

Neraugoties uz cilvēkresursu problēmām, gada laikā ir izdarīts nozīmīgs darbs, atklājot un izmeklējot noziegumus un uzrādot valsts apsūdzību. Noziedzīgu nodarījumu skaits ir samazinājies visu noziegumu kategorijās – gan sevišķi smagie, smagie, mazāk smagie noziegumi un kriminālpārkāpumi. Ievērojams progress pozitīvā virzienā ir jūtams arī sevišķi smago noziegumu statistikā. Tiesa, satraucošs fakts ir dubultslepkavību skaita pieaugums, kad par noziedznieka upuriem kļūst divi vai vairāki cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Pēc Kalnmeijera teiktā mūsu tiesu soda sistēmā ir tikai bomis/t.i. cietums, vai nekas/. Ar bomi pa galvu, vai ej mājās un turpini savu darbiņu. Cik likumpākāpēji ir atmaksājuši zaudējumus, vai atstrādājuši? Kaut vai kabatzagļi- protokols – un ej mājās, bet tas aiziet atkal uz “darbu”.Vai nav smieklīgi?? Lai neteiktu – skumji.

 2. Tad jau labi, varbūt aiz pieredzes trūkuma kādu notiesās pa īstam, Visus jau ģenerālis nevar aizstāvēt.

 3. Kā pieredzi gūs “jaunie un nepieredzējušie”prokuror? Latvijā no Valsts budžeta finasētajām iestādēm ir jāatbrīvo pensionāri.
  Padomju laikos sievietēm pensionēšanās vecums bijka 55 gadi. Ja tika strādāts veselībai kaitīgos apstākļos, varēja pensionēties ātrāk. Pat par 10 gadiem.
  Vīrieši varēja pensionēties no 60 gadiem. Ja tika strādāts veselībai kaitīgos apstākļos varēja pensionēties ātrāk.

 4. Kamer bus Kalnmeijers ar savu komandu nekas nemainisises

 5. Uz to veco gvardi , godīgi sakot, negribas nemaz skatīties !

 6. Ļoti labi ! Jaunai paaudzei ir jānāk gan prokuratūrā, gan tiesās un , vispār, arī politikā.! Tad noteikti Latvijā viss sāks iet uz labo pusi ! Un varbūt vēl piedzīvosim laikus, kad Latvijas izzadzēji sēdēs tur, kur viņiem jāsēž !

 7. jo lielaki kretini meklejiet

 8. Cirks: “Pastiprināta uzmanība tikšot pievērsta Eiropas Savienības fondu līdzekļu nelikumīgai izmantošanai, koruptīviem noziegumiem, visiem noziegumiem, kas saistīti ar finanšu un ekonomisko sfēru, jo tie vistiešāk skar valsts budžetu. No tā izriet ģenerālprokuratūras prasība pastiprināt prokuroru atbildību par sodiem, kādus prasa tiesās…..”‘
  Un tikko izbeidz oligarhu lietu…. Njāaaaa, labi pastrādāts atskaites periodā, neko teikt!!!!

  • Похоже- на расследование дела олигархов денег из бюджета ушло больше,чем фигурировало в деле.
   Хоть на выходе и пшик,зато куча народу при работе и жирной зарплате.

 9. Vai nebūtu jāpārskata izdienas laiks? Jo 50 gados smadzenes vēl labi strādā, arī pieredzes pietiekami, mūsdienās taču jāstrādā ar galvu! Un to var darīt līdz pēdējam elpas vilcienam

 10. Pieredze kādā jomā ? Vai juridiskas izglītības ir par maz , lai godīgi pildītu savus pienākumus ? Jurists ir likuma kalps , nevis tā interpretators . Un ir pavisam ļauni , kad likumu interpretācija iet roka rokā ar negodīgumu .

Draugiem Facebook Twitter Google+