×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. aprīlis, 2012
Drukāt

Dominika Millera astroloģijas maģija

dominiks_millers_3

Par pavasarīgu tradīciju kļuvusi pasaulslavenā mūziķa Stinga ģitārista, šā instrumenta elektriskās un klasiskās versijas virtuoza un komponista Dominika Millera viesošanās Rīgā. Šajā reizē ģitāras meistara stīgas līdz ar tikpat pazīstamo pavadošo mūziķu sastāvu – “Dominic Miller Band” – skanēs 11. aprīlī Lielajā ģildē.

 

Mūziķa vārds popmūzikas vēstures annālēs parasti tiek saistīts ar Stingu – Millers savas karjeras laikā piedalījies septiņu Stinga albumu ierakstos un kopā ar dziedātāju uzstājies vairāk nekā 1000 koncertos, turklāt darījis to pēdējos 30 gadus. Arī leģendārās “Shape of My Heart” tapšanā pielikts Millera pirksts un prāts. Starp citu, Millera gēni ir pārgājuši arī viņa dēlam Rufusam, kas muzicēja ar tēvu iepriekšējā Stinga tūrē “Back to the Bass”.

Tomēr argentīniešu izcelsmes angļu mūziķis ir neparasti ražīgs arī savās solomākslinieka radošajās izpausmēs. Līdz šim viņš ieskaņojis astoņus instrumentālās mūzikas albumus. Šajā reizē D. Millers Rīgā ierodas jaunā albuma “5th House” popularizēšanas turnejas ietvaros, kas seko pēc aizvadītā gada klajā laistā “November”, kura materiāls priecēja klausītājus koncertā pērn Rīgā.

 

Skaidrojot D. Millera svaigākā veikuma tematiku, jāņem talkā astroloģija, kurā tā dēvētā piektā māja vai piektais nams (5th house) ir atbildīgs par mīlestību un kaisli. Millera jaunākais gara darbs ir mīlestības un kaisles pārpilns.

 

Tāpat kā viņa iepriekšējos darbos, mūziķis ir ieguldījis daudz savu asiņu, sviedru un pašaizliedzīgu atdevi savam darbam, jo nevar un arī negrib rīkoties citādi.

Jāteic gan, arī jaunākajam Millera veikumam ir vismaz netieša saikne ar to pašu Stingu, jo “5th House” sacerēts Stinga tūres “Simphonicities” laikā. “Dziesmu noskaņa atbilst manam noskaņojumam šajā laika posmā,” saka Dominiks. “Es tās ierakstīju, pat esot ceļā, sākot ar Losandželosu, kad atgriezāmies no Jaunzēlandes. Tas arī bija vienīgais laiks, kad Vinnijs Koleuta (amerikāņu bundzinieks) un Džimmijs Džonsons (basģitārists) varēja veltīt laiku manam projektam.”

Solokoncertā Rīgā Dominiks piebiedroties aicinājis tikai izcilus mūziķus. Kopā ar viņu šoreiz spēlēs Maiks Lindaps (“Level 42”), Nikolass Ficmans, kurš sadarbojies ar Šarlu Aznavūru un citiem, kā arī Stinga mūziķis Rani Kriju. Aptuveni divu stundu ilgajā koncertā būs iespēja dzirdēt jaunus, unikālus skaņdarbus no Dominika jaunā albuma “5th House”, solot kārtējo reizi pārsteigt viņa talanta cienītājus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+