Latvijā
Politika

Domstarpības par viesstrādnieku uzņemšanu 11

foto – LETA

Nacionālās apvienības iebildumu dēļ nobremzēti likuma labojumi, kuru mērķis ir atvieglot viesstrādnieku uzņemšanu. Izmaiņu nepieciešamība tiek pamatota ar darbaspēka trūkumu. Taču Nacionālajai apvienībai piedāvātais risinājums ir nepieņemams, jo partijas ieskatā tas novestu pie vietējo iedzīvotāju izstumšanas no darba tirgus, vēstīja “LNT Ziņas”.

Iekšlietu ministrijas sagatavotās izmaiņas paredz dot tiesības valdībai atsevišķās nozarēs ārzemniekiem minimālo algu noteikt atbilstoši vidējai samaksai nozarē, nevis ņemot vērā vidējo algu valstī kopumā, kā tas ir patlaban.

Tas motivētu darba devējus piesaistīt viesstrādniekus, jo ļautu viņiem maksāt mazāku algu kā pašreiz. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis skaidro, ka tādējādi varētu nodarbināt vairāk ārzemnieku jomās, kurās ir darbaspēka trūkums.

Rihards Kozlovskis, iekšlietu ministrs, “Vienotība”:”Tas ir jautājums, par ko ir konceptuāli jāizšķiras, vai dot valdībai iespēju, redzot, ka kādā nozarē katastrofāli trūkst darbaspēka, ļaut piemērot vidējo atalgojumu nozarē, nevis vidējo atalgojumu valstī.”

Par nosacījumu atvieglošanu viesstrādnieku piesaistīšanai nozarēs ar augstu pievienoto vērtību iestājas arī ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens:”Es redzu, ka šobrīd bezdarba līmenis ir ļoti, ļoti zems. Mums uzņēmējiem katastrofāli trūkst darbinieku. Mums būtu jāraugās uz iespējām, kā mēs varam piesaistīt augstas pievienotās vērtības profesijās darbiniekus no trešajām valstīm, kurās mums tiešām viņi katastrofāli trūkst šobrīd.”

Pret jauno regulējumu kategoriski iebilst Nacionālā apvienība, kas to uzskata par bīstamu. Partijas vērtējumā izmaiņu dēļ no darba tirgus tiks izspiesti vietējie iedzīvotāji, jo būs gaidāms viesstrādnieku pieplūdums.

Nacionālās apvienības iebildumu dēļ ministri pirmdien, 13. novembrī, vienojās atkārtoti sēsties pie sarunu galda, lai līdz gada beigām mēģinātu panākt kompromisu par izmaiņām viesstrādnieku uzņemšanas nosacījumos.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Atlaistā Jelgavas ziedu veikala pārdevēja no firmas vēlas piedzīt 5201 eiro
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Latvijas iedzīvotāji ir mobili: dienā noiet vidēji 2,7 kilometrus
3 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Lāčplēša dienas lāpu gājienā Liepājā piedalījies rekordliels cilvēku skaits
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
Vējonis nāk klajā ar paziņojumu, kā rīkosies turpmāk
1 stunda
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Bordāns runājis ar Vējoni. Kad gaidāms nākamais solis?
30 minūtes
LE
LETA
Veselam
Čakša: Rezidentu darba legalizēšana NMPD ir ļoti svarīga
59 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Irina Maligina savas “Olainfarm” akcijas nodod Igaunijā jaundibinātam uzņēmumam
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Simto jubileju svin dienu pirms valsts svētkiem. Ko Velta novēl Latvijai un valdībai
2 stundas