×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
13. novembris, 2017
Drukāt

Domstarpības par viesstrādnieku uzņemšanu (11)

foto - LETAfoto - LETA

Nacionālās apvienības iebildumu dēļ nobremzēti likuma labojumi, kuru mērķis ir atvieglot viesstrādnieku uzņemšanu. Izmaiņu nepieciešamība tiek pamatota ar darbaspēka trūkumu. Taču Nacionālajai apvienībai piedāvātais risinājums ir nepieņemams, jo partijas ieskatā tas novestu pie vietējo iedzīvotāju izstumšanas no darba tirgus, vēstīja “LNT Ziņas”.

Iekšlietu ministrijas sagatavotās izmaiņas paredz dot tiesības valdībai atsevišķās nozarēs ārzemniekiem minimālo algu noteikt atbilstoši vidējai samaksai nozarē, nevis ņemot vērā vidējo algu valstī kopumā, kā tas ir patlaban.

Tas motivētu darba devējus piesaistīt viesstrādniekus, jo ļautu viņiem maksāt mazāku algu kā pašreiz. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis skaidro, ka tādējādi varētu nodarbināt vairāk ārzemnieku jomās, kurās ir darbaspēka trūkums.

Rihards Kozlovskis, iekšlietu ministrs, “Vienotība”:”Tas ir jautājums, par ko ir konceptuāli jāizšķiras, vai dot valdībai iespēju, redzot, ka kādā nozarē katastrofāli trūkst darbaspēka, ļaut piemērot vidējo atalgojumu nozarē, nevis vidējo atalgojumu valstī.”

Par nosacījumu atvieglošanu viesstrādnieku piesaistīšanai nozarēs ar augstu pievienoto vērtību iestājas arī ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens:”Es redzu, ka šobrīd bezdarba līmenis ir ļoti, ļoti zems. Mums uzņēmējiem katastrofāli trūkst darbinieku. Mums būtu jāraugās uz iespējām, kā mēs varam piesaistīt augstas pievienotās vērtības profesijās darbiniekus no trešajām valstīm, kurās mums tiešām viņi katastrofāli trūkst šobrīd.”

Pret jauno regulējumu kategoriski iebilst Nacionālā apvienība, kas to uzskata par bīstamu. Partijas vērtējumā izmaiņu dēļ no darba tirgus tiks izspiesti vietējie iedzīvotāji, jo būs gaidāms viesstrādnieku pieplūdums.

Nacionālās apvienības iebildumu dēļ ministri pirmdien, 13. novembrī, vienojās atkārtoti sēsties pie sarunu galda, lai līdz gada beigām mēģinātu panākt kompromisu par izmaiņām viesstrādnieku uzņemšanas nosacījumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. 1.Nacionālā apvienība NEPIEKRĪT likuma labojumiem:
  a…..Nacionāli apmātie māk tikai gudri runāt…
  b….NA atkal kārtējo reizi liek riteņos spieķus….
  c….lai tie na darboņi nāk strādāt nevis tikai gudri muld…..

  2.Nacionālā apvienība PIEKRĪT likuma labojumiem:
  a….Nacionāli apmātie māk tikai gudri runāt….
  b….NA atkal kārtējo reiz liek riteņos spieķus…
  c…lai tie na darboņi nāk strādāt nevis tikai gudri muld…
  Secinājums:Lai ko NA darītu troļļiem vienmēr būs par ko pavaimanāt.
  Starp citu ,stāv rakstīts ka :….. Latvijai tuvojas neliels ciklons un plaša nokrišņu zona,……
  Trollīši! Kā tur ir? Pie tā nav vainīga NA?

 2. Mazāk dzert vajag tam trollim,kurš spamo ar dažu minūšu intervālu,izmantojot dažādus nikus.

 3. Bardaks visas jomas.Un vini cer ka tagad tauta veles vinus.Nu jacer ka nu vienreiz cilveki naks pie prata un izdaris secinajumus.

 4. Paskatoties uz NA kadriem uzreiz paliek skaidra ka tie nav stradnieki nekādi

 5. Tā jau domāju.Atkal viens trollis trīs personās,savu pļeku nolika.

 6. Nacionāli apmātie māk tikai gudri runāt, ka ar darbu jānodrošina visi vietējie, bet Latvijas laukos un mazpilsētas ir daudz tipu, kas vairs negrib strādāt un nekad nestrādās, jo ērtāk ir dzīvot uz pabalstiem, priekš 2 – litru aliņa sanāk

 7. NA atkal kārtējo reizi liek riteņos spieķus, drīz jau būs par vēlu kaut ko labot šajā situācijā

 8. lai tie na darboņi nāk strādāt nevis tikai gudri muld !!! Apriebies vini domā tikai ka Maksātnespējas administratori un TM ir darbs tur visi naciki sasēdušies un protams negrib konkurentus !

 9. kā mēs varam piesaistīt augstas pievienotās vērtības profesijās darbiniekus no trešajām valstīm”
  Nu ja- jo savējiem žēl maksāt par augstas pievienotās vērtības produktu.

 10. Maitas gabali- atkal taisa likumus, lai likumīgi nemaksātu. Tā vietā, lai normāli maksātu pašu cilvēkiem.
  Nozarēs ar augstu pievienoto vērtību radītais produkts ir dārgs, bet redz maksāt vietējiem darbiniekiem negribas ja var pa lēto maksāt ievestajiem.

 11. Es arī meklēju kalpus par minimālo algu. Vietējie par 380 eiro mēnesī vairs negrib strādāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+