Pasaulē
Eiropa

Donbasā kaujā krituši četri ukraiņu karavīri0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Sergejs Loiko

Ukrainas austrumos Luhanskas apgabalā vakar kaujā krituši četri ukraiņu karavīri un vēl septiņi ievainoti, paziņojis Aizsardzības ministrijas pārstāvis.

Saskaņā ar ministrijas datiem, ap sešiem no rīta kaujinieki artilērijas un mīnmetēju uguns aizsegā pietuvojušies Ukrainas armijas mehanizētās brigādes priekšējām pozīcijām pie Krimskas apdzīvotās vietas un mēģinājuši ieņemt novērošanas posteņus. Ukrainas karavīri uzbrukumu atvairījuši. Kaujas laikā Krievijas okupācijas spēki veikuši vairāk nekā 30 šāvienus no 122 milimetru kalibra artilērijas, izšāvuši vairāk nekā 60 mīnas no 120 milimetru kalibra mīnmetējiem un 60 no 82 milimetru kalibra mīnmetējiem, kā arī veikuši aktīvu apšaudi no bruņutransportieru ieročiem un dažādu tipu granātmetējiem. Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) pirmo reizi apliecinājusi, ka tā promaskavisko kaujinieku kontrolētajos Ukrainas austrumos pamanījusi Krievijā ražotu bruņojumu par spīti Krievijas apgalvojumiem, ka tā nepiegādā ieročus šajā konfliktā. EDSO paziņojums ir viena no retajām reizēm, kad neatkarīgi tiek apstiprināts, ka moderns Krievijā ražots bruņojums tiek izmantots kaujās starp Ukrainas armiju un promaskaviskajiem kaujiniekiem.

Krievija 2014. gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

LA.lv