×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

Juris Ciganovs: Internetā “piedraud” izrēķināties ar vēl neapstiprinātu premjeru (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Prokrieviskās biedrības "GVD Baltija" vadītājs Staņislavs Bukains

Politisko kapitālu vai to, ko nu katrs ar šo jēdzienu saprot, var mēģināt iegūt un uzturēt dažādiem paņēmieniem. Izdodot neadekvātas skaņas pensijas vecumā esošu līdzpilsoņu tuvumā pie parlamenta ēkas vai rādot pa logu vienīgi saviem dienesta biedriem zināmas pirkstu zīmes. Vai arī piesolot iedot pa degunu vēl neapstiprinātam premjeram. Tiesa, ne klātienē, bet gan virtuālā interneta vidē. Tādā veidā ir izcēlies prokrieviskās organizācijas “GVD Baltija” vadītājs Staņislavs Bukains, kurš plašsaziņas līdzekļu (un, cerams, arī Latvijas drošības sargājošo iestāžu) redzeslokā nonāca kādu brīdi iepriekš, cenšoties izrādīt savas simpātijas pret Ukrainas likumīgo varu un ukraiņu tautu karojošajiem Luhanskas un Doņeckas separātiskajiem teroristiem. Viņš piesolīja nominētajam Ministru prezidenta kandidātam Mārim Kučinskim, “kura vārdu viņš pat iepriekš nebija dzirdējis”, ka atvedīs uz Latviju savus “bratokus” no tālā Donbasa. Kāpēc? Tāpēc, ka Kučinskis noteikti likvidēšot krievu skolas un “ja aiztiksiet krievu skolas, tad puiši atgriezīsies…”. “Puiši” – tie ir domāti teroristi no Donbasa. Šis aicinājums bija publicēts minētās personas personīgajā kontā sociālajā vietnē “Facebook”, un domājams, ka, lai arī šī vietne nav vispārnacionāli aptverta, šāds aicinājums ir līdzvērtīgs savulaik lielinieku laikā izlīmētajām lapelēm “nost cara patvaldību!”, par ko krievu ķeizara laikā 20. gadsimta sākumā ķēra un lika tuptūzī. Šobrīd ir 21. gadsimts un “Facebook” publicēto izlasa daudzi tūkstoši. Atcerēsimies, nesen Latviju pāršalca vests, ka kādam tukumniekam iznākušas klapatas ar līdzīgā sociālās komunicēšanas vietnē izteikto aicinājumu neizrādīt simpātijas pret Latvijā ienākošajiem patvēruma meklētājiem. Ja nemaldos, tad Drošības policija šim cilvēkam piesolīja pat reālu cietumsodu par nacionalās neiecietības veicināšanu. Vai Bukaina gadījumā viņa rīcība nav aicinājums uz valsts varas maiņu vardarbīgā ceļā? Lai gan viņš taču nav tiešā veidā aicinājis to darīt… Tikai piedraudējis, ka paaicinās pie sevis savus draugus no tālā Donbasa…

Kā zināms, topošās valdības smagajās veidošanas sarunās vispārizglītojošo skolu apmācību valodas maiņa nebūs aktuāla pat ne deklarāciju līmenī, tomēr diez vai šāds notikumu pavērsiens ir tieši Bukaina nopelns.

Atceraties – izcilā krievu literatūras darba “12 krēsli” varonis Ostaps Benders teica: “Rietumi mums palīdzēs!” Analoģisks teiciens par Donbasu ir tāds pats ziepju burbulis kā viss Ilfa un Petrova radītā tēla teiktais. Jāsaka gan, ka Donbasa teroristu piesaukšana jau kādu brīdi vairs nav aktuāla, jo, tā kā Krievija acīmredzot uzskata šo savu ārpolitiskas virzienu par neperspektīvu, tad separātiskās aktivitātes šajā reģionā ir krietni pieklusušas. Palūkojieties, dažādās interneta vietnēs ir krietni mazāk videomateriālu ar kādreiz ārkārtīgi aktīvo donbasiešu teroristu vadoņu piedalīšanos. Krievijas plašsaziņas līdzekļos Luhanskas un Doņeckas “tautas republiku” tematika vairs nav pirmo lappušu slejās, bet Krievijas neatkarīgo interneta resursu un blogosfēras komantētāji atzīmē Putina izmisīgos mēģinājumus pieklājīgā veidā atkratīties no saviem bijušajiem protežētajiem separātistiem Ukrainā.

Pieļauju, ka viena no zemēm, ko minētais biedrs varētu piesaukt kā piemēru savai “necienīgajai” Dzimtenei, ir mūsu kaimiņzeme Batkrievija. No savas puses gribētu atgādināt, ka šīs zemes prezidents, kuru dažreiz mēdz saukt par kontinenta pēdējo diktatoru, ir piesolījis tiem saviem Donbasā karojošajiem tautiešiem, gadījumā ja viņi sadomās atgriezties Baltkrievijā, parādīt tādu “kuzjas māti”, ka tiem ne tikai pāries visa vēlme vēlreiz šķērsot robežu, bet viņi paši salēks Melnajā jūrā un tur arī paliks. Un uz to kaimiņvalsts prezidents “svētīja” savus specdienestus. Nedemokrātiski, toties iedarbīgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Gan jau, ka Jurijs, nevis Juris!

 2. te jau atklāti piedraud ar cara ohranku.Pat domāt jau tiek liegts. Ja valdošais kangarāts var atļauties atklāti ķēzīt uz savu tautu,kuras kalps tas ir pēc satversmes un definīcijas,bet būtībā un realitātē pilnīgs parazīts un tēlo nesodāmu kungu un patvaldoni,tad tautai ir jābāž galva smiltīs pa strausu modei un nedrīkstēs pat iepīkstēties? Kur tad mēs esam nokļuvuši? Cara laikā jeb demokrātiskā valstī ar runas brīvību? Varbūt der atcerēties no kā nodokļiem te barojas drošībnieki ,deputāti un policisti?

  • To bukaini vajdzētu atdot par mērķi zemessardzei!..,ja viņam kas nepatīk var vākties uz savu utaino paradīzi un ne jau nu latviešu vīrus var nobaidīt ar nelegāliem bandītiem:)

 3. Vai nebūtu laiks modināt par nodokļu naudu maksāto DP ? Kaut kā aizgulējušies, kad sāsapurina Kremļa draugi?

 4. До чего же мерзопакостная статейка очередного журнаГлиста, бойца пропагандисткого фронта. Вырванные из контекста фразы, двойные стандарты, подмена понятий и прямое искажение фактов – весьма простой набор инструментов. И всё для того, чтобы повысить градус ненависти в обществе? Чтобы затвердить мысль, что русские школы это плохо, а убивать русских – это хорошо?! Разве не так!
  При этом, новую Киевскую власть автор называет законной (!?), хотя они пришли к власти путём вооружённой борьбы, а противников этой власти в Донецке и Луганске – террористами. А почему, собственно, разве был какой то международный суд, который так решил?! Не было! Автор врёт сознательно. Для него люди, которые поехали защищать людей в Домбасе однозначно террористы, а вот такой же доброволец из Латвии, который поехал туда убивать русских – герой. Разве не так, автор?
  Автору статейки не Ильффа и Петрова пристало цитировать, а скорее уж доктора Геббельса.

  • Настоящий руссиянин за свою жизнь должен построить дом Роттенбергу, родить сына-ополченца и извиниться перед Кадыровым.

  • Из мозгов ватников :
   Если русский любит Россию — он патриот.
   Если украинец любит Украину — он махровый бандеровский националист.
   Если русский говорит «хохол» — он по-доброму иронизирует над представителем братского народа.
   Если украинец говорит «москаль» — он выявляет этим свою националистическую, антироссийскую сущность.
   Если русский митингует — он отстаивает свои интересы.
   Если украинец митингует — он отрабатывает американские деньги, выплаченные ему в антироссийских целях.
   Если русский президент общается с американским президентом — он налаживает отношения между двумя странами.
   Если украинский президент общается с американским президентом — они оба плетут антироссийский заговор.
   Если русский говорит на русском языке — он просто русский.
   Если украинец говорит на украинском языке — он Петлюра недобитый.
   Если президент России декларирует пророссийские лозунги — это нормальный президент
   Если президент Украины декларирует проукраинские лозунги — он проамериканский и антироссийский президент.
   Если русское правительство не соглашается с украинским правительством — оно отстаивает национальные интересы.
   Если украинское правительство не соглашается с русским правительством — абарзели ваще.

   • >grafists 21. janvāris, 2016 18:41
    >grafists 21. janvāris, 2016 18:43
    Возвращение старой «доброй» практики воровства ников! В приличном обществе за это бьют по лицу. Если хватило времени и сил на троллинг, то могли бы и ник себе придумать.

  • Правду про себя говорите, сущую правду!

  • Tu nedaudz jauc draugs, tie mērgļi kas Donbasu grib Ukrainai atņemt nav teroristi, viņi prasti, primitīvi bandīti. Man žēl tevi cilvēks, ka tev kā zirgam ir klapes uz acīm un ausīm, jo ieklausīties citos viedokļos tu nespēj, tikai to ko saka Putintētis un Kadirovdēls.

   • Нет дружочек. Это именно у вас шоры на глазах. Это именно вы не хотите видеть очевидное и свято верите в чистоту и правдивость украинской и западной пропаганды. После майдановской вакханалии в Киеве, после событий в Одессе, люди просто отстаивают своё право жить так, как они считают нужным и говорить на своём родном языке. И это не Донбас пошёл на Киев, а совсем наоброт. Это Киев вместе с ублюдками из правого сектора пришли их убивать.

 5. Kontinenta pēdējais diktators savai tautai, [ ņemot vērā, ka
  tā augusi PSRS], ir izdarījis tūkstoš reižu vairāk laba, nekā
  mūsu liberasti !
  Laizieties vien [aiz labsajūtas] par mežonīgo kapitālismu !

 6. Tie Donbasas "bratoki" Atbildēt

  Ir tādi lūzeri, ka nezin vai sēdēt vai stāvēt bet mēgina abus reizē. Diemžēl tie ir bruńoti mułki un neprognozējami.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+