×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. novembris, 2014
Drukāt

Doņeckā izcēlušās intensīvas artilērijas apšaudes (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas austrumu pilsētā Doņeckā naktī uz svētdienu, 9.novembri, notikušas intensīvas artilērijas apšaudes, ziņo rietumvalstu žurnālisti no Doņeckas.

Apšaude ilgusi astoņas stundas un bijusi intensīvākā kopš septembra sākumā pasludinātā pamiera.

Pēc britu raidkorporācijas BBC korespondenta Doņeckā ziņotā, apšaude nākusi no abām pusēm.

Apšaudes pilsētā pastiprinās jau aizvadītās četras dienas, taču naktī tās būtiski pastiprinājušās. Netiek ziņots par cietušajiem.

Pastāv bažas, ka pēc kaujinieku sarīkotajām “vēlēšanām” sagrābtajās teritorijās Ukrainas austrumos varētu atsākties kaujas. Ukrainas valdības nekontrolētajās teritorijās pēdējās dienās iebraukušas vairākas automašīnu kolonas ar papildspēkiem un bruņojumu no Krievijas.

Kā jau LETA ziņoja, Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) paudusi bažas par bruņutehnikas ievešanu prokrievisko teroristu kontrolētajās teritorijās Ukrainas austrumos.

EDSO novērotāji teroristu kontrolētajā Doņeckā un tuvējā Makijivkā redzējuši konvojus ar tankiem, lielgabaliem un kravas automašīnas ar ieročiem un tehniku.

Pie Makijivkas redzētas “vairāk nekā 40 kravas automašīnas un tanki. No tiem 19 bija “Kamaz” tipa kravas automašīnas bez atšķirības zīmēm un numuriem, kas katra vilka 122 milimetru haubici un kurā atradās personāls tumši zaļās formās bez atšķirības zīmēm. [Konvojā] bija arī 15 automašīnas “Kraz” personāla pārvadāšanai,” teikts EDSO paziņojumā.

Konvojā ietilpa arī sešas degvielas cisternas un bruņumašīna, teikts paziņojumā.

Pie Doņeckas EDSO novērotāji redzējuši kolonu ar deviņiem tankiem – četriem “T72” un pieciem “T64”.

Ukraina sestdien ziņoja par Krievijas tanku un smagās bruņutehnikas iebraukšanu Ukrainas austrumos.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko telefonsarunā ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli paziņojis, ka šis konvojs ir brutāls starptautisko tiesību pārkāpums, kas apgrūtina miermīlīgu konflikta noregulējumu.

Krievija šomēnes jau nosūtīja divus “humānās palīdzības” konvojus uz Ukrainu. Saskaņā ar Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) sniegto informāciju Ukrainas muitas darbiniekiem nebija izdevības pārbaudīt nevienu no tiem.

Konflikts Ukrainā aizsākās februārī, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Cerams, k daudzi urlas aizgāja pie Ļeņina sagatavot vietu Putleram.

  2. Vai tiešām visu laiku jāraksta par to, kas noticis pirms septiņiem mēnešiem? Vai ir tādi “eziši’, kas to nezina? Ja jau tiek gatavotas provokācijas par kurām ir zināms, tad savāciet novērotājus , visu nofilmējiet, tad arī pastāstiet! Citādi visu laiku tāda muldēšana notiek!!! Visu laiku tiek runāts, ka viena tante dzirdējusi, ka viena tante tirgū stāstijusi par to, ka dzirdējusi par vienu tanti, kura dzirdējusi par to, ka viena tante, tirgū stāstijuse par to, ka……….

  3. dusmās par notikušajām velešanām uz turieni armiju nosūtija( lasit tepat musu medijos). nu armija nokļuvusi līdz turienei un sāk aktīvu darbību

Draugiem Facebook Twitter Google+