×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. novembris, 2014
Drukāt

Doņeckā un Luganskā separātisti rīko vēlēšanas (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas austrumos pasludinātajās starptautiski neatzītajās tā dēvētajās Doņeckas un Luganskas tautas republikās svētdien, 2.novembrī, prokrieviskie separātisti rīko šo republiku vadītāju un Augstāko padomju (parlamentu) vēlēšanas.

Vēlēšanas notiek tajās Ukrainas Doņeckas un Luganskas apgabalu teritorijās, kuras kontrolē separātisti, tostarp Doņeckas un Luganskas pilsētās. Aģentūras “Interfax” korespondents informēja, ka Doņeckas apgabalā darbojas vairāk nekā 350 vēlēšanu iecirkņu, bet Luganskas apgabalā – vairāk nekā 100 vēlēšanu iecirkņu.Tie atrodas galvenokārt skolās un kultūras namos.

Pretēji plānotajam, vēlēšanu iecirkņi nav sākuši darbu Doņeckas apgabala Ždanovkas un Kirovskas ciematos, jo tur notiek karadarbība, informēja “Doņeckas tautas republikas” centrālā vēlēšanu komisija.

Paredzams, ka “Doņeckas tautas republikas” vadītāja vēlēšanās uzvarēs tās premjerministrs Aleksandrs Zaharčenko, bet “Luganskas tautas republikas” vadītāja vēlēšanās – tās premjerministrs Igors Plotņickis.

Nav gaidāms, ka vēlēšanu rezultātus atzīs starptautiskā sabiedrība.

Separātisti ir paziņojuši, ka uz vēlēšanām ir ieradušies novērotāji no ASV, Čehijas, Izraēlas, Vācijas, separātistus atbalstošās Krievijas, kā arī Krievijas atbalstītajām starptautiski neatzītajām Abhāzijas un Dienvidosetijas, kas ir pasludinājušas neatkarību no Gruzijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tas tu, fotogrāfijā, ir Raimonds Pauls?

Draugiem Facebook Twitter Google+