×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2014
Drukāt

Doņeckas apgabalā sākta pretterorisma operācija (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs apstiprinājis, ka šorīt Doņeckas apgabala ziemeļos sākta pretterorisma operācija, informē interneta vietne “UNIAN.net”.

Ar informāciju par pretterorisma operācijas sākšanu Turčinovs iepazīstināja Ukrainas parlamentu. “Operācija tiks īstenota vairākos etapos, atbildīgi un līdzsvaroti,” paziņoja Ukrainas pagaidu prezidents, norādot, ka “operācijas mērķis ir aizsargāt Ukrainas pilsoņus, apturēt teroru, apturēt noziegumus, kuru mērķis ir saraut mūsu valsti gabalos”. Vakar pēcpusdienā Turčinovs parakstīja rīkojumu par pretterorisma operāciju uzsākšanu, tādējādi “iedarbinot Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes 13. aprīļa lēmumu veikt tūlītējus pasākumus terorisma draudu apkarošanai un teritoriālās vienotības saglabāšanai”.

Ukrainas Ārlietu ministrijas pārstāvis Daņilo Ļubkivskis paziņojis, ka “Krievijas prezidenta Vladimira Putina slepeno operāciju Ukrainas austrumos vada Federālais Drošības dienests un militārās izlūkošanas vienības sadarbībā ar labi apmācītu aģentu tīklu Ukrainā”. Viņš skaidroja, ka Krievijas spēku operācijas Ukrainā pārgājušas “paramilitārajā fāzē”. “Vispirms viņi savervē un apbruņot profesionālus karavīrus, otrkārt, norīko viņus uz Ukrainu, treškārt, noalgo vietējos radikāļus, tos uzdodot par “prokrieviskajiem spēkiem”, ceturtkārt, viņi mēģini radīt priekšstatu, ka nemieri radušies Ukrainas teritorijā. Taču tā tas nav. Tā ir citas valsts pilna apmēra agresija Ukrainā,” uzsvēra Ļubkivskis. “Mums ir pierādījumi par Krievijas īpašo vienību klātbūtni – krievu ieroču fotogrāfijas, video materiāli, rāciju sarunas, cilvēku vārdi, utt.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jauns PSRS tur top ?Tad jau drīz būs te arī.Kaut gan-Putinam jau nebija cita varianta,jo šis ir vienīgais kā attālināt savu krišanas brīdi no līdzīgiem notikumiem Krievijā.Tālredzīgi 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+