×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

Doņeckas centrālajā laukumā izvietoti Staļina portreti (1)

Foto:ALEXEY FILIPPOV, LETA/AFPFoto:ALEXEY FILIPPOV, LETA/AFP

Doņeckas centrā svētdien izlikti trīs padomju diktatora Josifa Staļina portreti, pirmdien raksta laikraksts “The Guardian“.

Attēli novietoti pilsētas centrālajā laukumā un papildināti ar Staļina citātu: “Mūsu lieta ir taisna, ienaidnieks tiks sakauts, mēs uzvarēsim.”

Raksta autors atgādina, ka 20. gadsimta 30. gados piespiedu kolektivizācijas dēļ gāja bojā gandrīz pieci miljoni ukraiņu un uzskata – plakāti ir mēģinājums notušēt Staļina laika zvērības.

Pašpasludinātās Doņeckas tautas republikas vadonis Aleksandrs Zaharčenko izteicies, ka nožēlo PSRS sabrukumu: “Padomju savienība bija varena valsts, un tā ir milzīga kļūda, ka CIP un citi slepenie dienesti to izārdīja. Eiropa un citas valstis toreiz no mums baidījās,” sacīja Zaharčenko.

Raksta autors Nikolass Miletičs apraksta arī citus veidus, kā Doņeckas “tautas republikā” cenšas atdzīvināt padomju laika simbolus – plānots atjaunot pionieru kustību, arī pašpasludinātās republikas ģerbonis atgādina padomju laiku sirpi un āmuru. Drūms atgādinājums ir iekšlietu ministrijas pārdēvēšana par Valsts drošības ministriju – tieši tāda pastāvēja arī Staļina laiku Padomju savienībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+