×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Doņeckas kaujinieku bijušais līderis aicina Krieviju “neslēpt galvu smiltīs” (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas apgabalā Doņeckā karojošo kaujinieku bijušais līderis Igors Girkins jeb Strelkovs sarunā ar interneta vietni “ANNA-News.info” aicinājis Krieviju “neslēpt galvu smiltīs” un atzīt, ka tā karo Ukrainā.

“Mēs jau karojam. Vēl ilgi var slēpt galvu smiltīs, taču valsts, no kuras ierodas brīvprātīgie, pagaidām brīvprātīgie, ir iesaistījusies karā. Ja ir vieta, kur viņi var karot, kur viņiem izsniedz ieročus, kur viņi var saņemt munīciju, tad tā jau ir karojošā valsts,” video intervijā sacījis Girkins, piebilstot, ka “mēs ļoti dīvaini karojam – piegādājam pretiniekam ogles un elektrību”.

Mēneša sākumā Girkins nāca klajā arī ar paziņojumu, aicinot Krievijas karavīrus, kuri Donbasā karo pret Ukrainu, atgriezties mājās, lai “nepiedalītos nāvīgā karā”. Ar šādu aicinājumu Girkins nāca klajā pēc tam, kad tika nogalināts viens no “Luhanskas tautas republikas” kaujinieku komandieriem Aleksejs Bednovs.

Savukārt decembrī Girkins izteicās, ka gan viņam, gan Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam būs jāstājas Hāgas tribunāla priekšā, ja Kremļa saimnieks turpinās līdzšinējo politiku, informē Ukrainas ziņu interneta vietne “zn.ua”. “Ja viņš turpinās tādā pašā garā, kā tagad, tas novedīs pie tā, ka mēs būsim kameras biedri Hāgā. Protams, ja mūs līdz turienei aizvedīs dzīvus,” sacīja kaujinieku bijušais līderis, kurš kardarbības zonu Doņeckā esot jau pametis. Girkins arī pieļāva iespēju, ka varētu tikt sarīkots “Maskavas maidens”, kas, viņaprāt, sāksies “ekonomiskā kraha” un “ne ar ko nenoslēpjamās nodevības Donbasā” dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Labāk būtu smiltīs aprakt to mazo nacistu Pūķinu. Lai veicas ukraiņiem!

 2. tas ir- ” Krievijas lieta Ukrainā” ?

 3. pēc lasītā bet labs Atbildēt

  Lai nu kā, bet tainīgi vārdi. Varbūt sirdī ir godīgs cilvēks un grib lai to visi zin – cīnījās par Krievijas lietu Ukrainā.

  • Godīgi cilvēki neuzbruk citu valstij ar ieročiem! Kurš kuru ātrāk nodos.

   • Taisnība un arī pašu Igoru Girkinu jeb Strelkovu pēc izpildītā sākumuzdevuma nodeva – Krievija tā arī nesāka plaša mēroga iebrukumu un vai vismaz ”miera uzturētājus”, kā bija sagatavots un solīts. Uzmeta. Tāgad apvainojies, ka pamests par to ka pats uz ”savu roku” darbojies… Kaut kā neticās, ka Krievijas armijā un drošibas dienestos varētu doties uz Ukrainu uz savu domu dumjus taisīt!

    • Jā piezīme – kāpēc runā. Pazīdams kantori – tur liecinieki nav vajadzīgi un tad labāk ar troksni un nevis klusu izkrist pa logu vai saindēties ar sēnēm…

 4. Tā jau ir. Krievija karojošā valsts. To visi zin. Tik nesaprotu, kāpēc Girkins nāca klajā tādu ar paziņojumu.

 5. Katrs sprukstiņš šodien Krievijā tēlo no sevīm vadoni un viedu! Skaitās, ja čekists, tad automātiski gudrs. Un mūsus tik baro ar to vati.

Draugiem Facebook Twitter Google+