×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
31. decembris, 2014
Drukāt

Doņeckas poļi dzīvo nāves bailēs; gaida evakuāciju (6)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ļaudis Krievijas finansēto un apbruņoto teroristu kontrolētajās Ukrainas austrumu teritorijās dzīvo bailēs, un Donbasā dzīvojošie simtiem poļu izcelsmes cilvēku ar nepacietību gaida, kad viņi tiks evakuēti, sākoties Polijas valdības izstrādātajai programmai, vēsta Polijas Radio.

“Dzīve Doņeckā ir nenormāla. Ļaudis staigā apkārt ar ieročiem, mēs dzirdam šāvienus, uz kuriem cilvēki reaģē arvien mazāk un mazāk,” stāsta Viktorija Harčenko, kas ir viena no tiem, kuri gaida, kad to ģimenes tiks izvestas uz Poliju. “Vakarā pilsēta izmirst, un neviens neiziet no mājām. Ikviens šeit baidās par savu dzīvību.”

Daudzi no poļu izcelsmes ukraiņiem pauž cerību, ka tiks pārvesti uz Poliju līdz 7.janvārim, kad sākas pareizticīgo Ziemassvētki.

Polijas “premjerministre Eva Kopača mums apsolīja, ka būsim Polijā līdz gada beigām, un mēs ceram uz šo termiņu. Šeit ieradās Ārlietu ministrijas [pārstāvis] un apsolīja mums, ka evakuācija netiks apturēta un ka tā, domājams, notiks janvāra pirmajās dienās. Tas mums ir ļoti svarīgi, lai viss beigtos labi un mēs drīz būtu Polijā,” saka Harčenko.

To cilvēku reģistrācija, kas vēlas pārcelties uz Poliju, tika pabeigta 26.decembrī, un kopumā uz evakuācijas programmu pieteikušies aptuveni 200 cilvēku. Varšava tam atvēlējusi apmēram četrus miljonus zlotu (928 000 eiro).

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ir radies iespaids ka ukraiņi t.snovorossijā tiek nežēlīgi ierobežoti.Mazticams ir ukraiņu nacionāļu atbalsts teroristiem,tātad Austrumukrainā notiek ukraiņu genocīds.

  2. neviens nevienu brīdi neliedz viņiem evakuēties. tad kāpec viņi vel sēd uz vietas un vaimanā? vai tik ne tāpec ka tad var izspiest maximālu ekonomisku labumu stāstot cik apdraudeti jūtas. butu reāli draudi būtu aizmukuši ka smiltis vien noputētu, bet sēd un vaimanā:)

Draugiem Facebook Twitter Google+