×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Doņeckas prokrieviskās varas iestādes lūdz palīdzību sadraudzības pilsētai Narvai (7)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Doņecka, kura sevi pieskaita pie neatzītās tautas republikas un nepakļaujas Ukrainas varai, lūdz savai sadraudzības pilsētai Igaunijā – Narvai nekavējošu palīdzību. Narvas pašvaldības iestādes lūgums nostādījis kutelīgas izvēles priekšā, raksta Igaunijas laikraksts “Severnoje Poberežje”.

“Aicinām jūs un visu pasauli pievērst izmanību Ukrainas varas noziegumiem pret Doņeckas tautas republiku! Starptautiskās tiesību aizsargājošo organizāciju pienākums ir aizsargāt ikvienu cilvēku, nevis klusēt, kad viņu acu priekšā Donbasā tiek veikto noziegumi pret cilvēci. Donbasu neviens nav nospiedis ceļos un nevienam tāda iespēja netiks dota,” vēstulē Narvas pašvaldībai 23.janvārī raksta jaunais Doņeckas pilsētas administrācijas vadītājs Igors Martinovs.

Šāds vēstījums krievu un angļu valodās izsūtīts visām Doņeckas sadraudzības pilsētām ārvalstīs. Oficiāli attiecības ar Narvu Doņeckai ir nevis kā sadraudzības pilsētai, bet tām esot partnerattiecības, kam, tiesa, gan šajā gadījumā nav nozīmes. Doņeckai ir 13 sadraudzības pilsētas un 10 partnerpilsētas visā pasaulē.

Tālāk vēstulē Martinovs apraksta, kāds kaitējums ogļraču pilsētai nodarīts dēļ karadarbības un sūtījuma teksts turpinās prokrieviskas propagandas garā.
Martinova vēstule ir noformēta uz lapas ar Doņeckas “tautas republikas” divgalvaino ērgli. Turklāt to izsūtījusi Doņeckas pilsētas “Jaunatnes, tūrisma un starptautisko attiecību pārvalde” no e-pasta adreses, kurai nav nekādas saistības ar Ukrainu. Tas darīts no Krievijas e-pasta dienesta “Mail.ru” adreses.

Iepriekšējā Doņeckas mēra Aleksandra Lukjančenko mājaslapa, kurā apliecināta pilsētas piederība Ukrainai, joprojām ir pieejama, taču nav atjaunināta kopš rudens. Likumīgais mērs, pēc laikraksta ziņām, ir atstādināts no amata, devies prom no Doņeckas un manīts Kijevā.

Narvas pilsētas kancelejas padomnieks Vjačeslavs Konovalovs paziņojis laikrakstam, ka Martinova vēstule apspriesta ar Narvas mēru Eduardu Eastu un atzīts, ka saistībā ar to izveidojusies kutelīga situācija.

“Oficiālas attiecības ar Doņecku tika noslēgtas kā ar pilsētu, kas atrodas Ukrainas sastāvā, bet pašreizējais veidojums – Doņeckas tautas republika, nav atzīta valstiskā līmenī, tādēļ mums nav pilnvaru nodibināt kontaktus ar to. Kas attiecas uz cilvēkiem, kuri tur dzīvo – par viņiem ir jādomā, taču kaut ko uzsākt var ar pilsoniskām iniciatīvām – vācot līdzekļus, ziedojumus utt.,” situāciju komentēja Konovalovs.

Narvas mērs arī atzīmēja, ka nevar iedomāties, ar ko Narvas pašvaldība esošajā situācijā varētu palīdzēt Doņeckas pašvaldībai.

Pēdējās Narvas un Doņeckas pašvaldību pārstāvju savstarpējās vizītes notika 2013.gadā, bet pēc tam līdz pērnā gada rudenim notikusi draudzīga sarakste, kā arī bijušas telefonsarunas.

Konovalovs laikrakstam uzsvēris, ka Narvai bijuši cieši sakari ar Doņecku, jo sevišķi ar pilsētas Kirova rajonu, bet tagad ir zaudēti. Tā iepriekšējās oficiālās amatpersonas esot atbrīvotas no amata ar Ukrainas prezidenta Petro Porošenko rīkojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kāpēc šie Doņeckas rasisti neslēdz sadraudzību ar Birobidžanu?

  2. Viss ļoti vienkārši. Narvai jāpaziņo, ka tā neatzīst tagadējo Doņeckas varu par leģitīmu un jāaptur sadraudzības līgums, līdz pilsētā būs likumīga vara. Kāda tur vēl palīdzība?

  3. un kā ar Rīgu ???? sc sadraudzības pilsēta ir maskava, bet varbūt vēl kāda vai ušaks neprasīs maskavu glābt Rīgu ??? šī teroristu taktika jau saskaņota ar pļūtinu, sāk savas netīrās spēlītes. Nu es tam ušakam neticu viņš var būt spējīgs uz visu un to saorganizētu pa kluso, uz kremli viņš brauc un brauks, ne velti kadi 70000 Euro ir tam sadraudzības pasākumam atvēlēti no Rīgas budžeta ( no nodokļu maksātāju kabatas )

  4. Perfekti Putina brigāde auž tīklu: Latvijā Lindermans ar savu Latgales repubiku, Lietuvā pēkšņi poļu rajons tīri nejauši kaut ko tādu bīda, un Igaunijā, kā zināms, Narva ir vājākais ķēdes posms. Vēl tikai NA 16. martā jāsarīko trādirīdis pie Brīvības pieminekļa, un ledus būs sakustējies – Krievi nāks ” glābt” apspiestos brāļus

    • Ziedu nolikšana kritušajiem nav “trādirīdis”, urla.

    • jau trādi-rīdi rīko tie ar modīgajiem strīpainajiem cietumnieku uzvalciņiem-tikai viņiem ir rībināmie instrumenti(kastroļi un pannas),kas atbilstoši viņu izpratnei par piemiņas brīžiem tiek laisti darbā.Vēl jau sagaidīsim arī vodku un voblas tāpat kā dižajos okupācijas svētkos.’Bratva”jau tik vienkārši nerimsies.

Draugiem Facebook Twitter Google+