×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Dons jauno albumu svinēs koncertsērijā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dons

No 13. līdz 21. februārim septiņos koncertos koncertzālē “Palladium” viņa jaunākā albuma “Sibīrija” iznākšanu kopā ar fanu pulkiem svinēs pašlaik populārākais latviešu populārās mūzikas dziedātājs Dons. Tāpat kā līdzīgā koncertsērijā pērn, interese par koncertiem ir milzīga un biļetes atlikušas vairs tikai uz dažiem koncertiem.

Pēc ārkārtīgus panākumus guvušā albuma “Varanasi” izdošanas – Zelta diska statuss divos mēnešos, izpārdoti koncerti “Palladium” un pēcāk visā Latvijā, tostarp Dzintaru koncertzālē – Dons devās apcerīgā, vairāk nekā 25 000 kilometru garā ceļojumā līdz pat “pasaules malai” Vladivostokai un Indijas vecākajai pilsētai svētvietai Varanasi.

“Sirsnība un starojums no klausītājiem dod emocijas, brīžiem tādas, ko grūti savaldīt un uzreiz saprast, – to visu vajadzēja atšķetināt un tad atkal sakopot. Tieši tāpēc izvēlējos izkāpt no savas komforta zonas un doties plašumā viens, kur tu pats – cilvēks – esi mazs, kur var vienatnē apcerēt laimi, skumjas, mīlestību, vientulību, kur tu vari ilgoties un cerēt,” saka Dons.

Transsibīrijas vilcienā Dons ņēma līdzi tikai ģitāru un muzikālās ieceres, kas iezīmējušās visas vasaras garumā, lai strādātu ar esošajām idejām, kā arī rakstītu jaunas. Šobrīd nākamā albuma materiāls ir pilnībā nokomplektēts, daļa ideju ieguvušas konkrētākas aprises, daļa tapusi pilnīgi no jauna. Pēc ceļojuma mūziķis devās studijā, lai savas emocijas, izjūtas un pārdzīvojumus apkopotu jaunā albumā. Turpinot iepriekšējā gadā aizsākto tradīciju, Dons jauno albumu prezentēs koncertsērijā koncertzālē “Palladium”.

Turpat vilcienā “Maskava–Vladivostoka”, kaut kur pie Baikāla ezera tapusi dziesma “Medus pods” – kompozīcija, kas līdz ar šā gada “Muzikālās bankas” uzvarētājdziesmu “Pāriet bailes” (Dona līdz šim veiksmīgākā albuma “Varanasi” singlu) nu jau ir starp piecām nominantēm gada labākās dziesmas titulam.

“Manas dziesmas ir par mani pašu, manas sāpes un mani prieki, mani sapņi un manas vilšanās, citādi es nemāku rakstīt. Tieši tā ir ar “Medus podu”. Ingus (vārdu autors Ingus Bērziņš. – Aut.) pēc mūzikas un mūsu sarunām kaut kā ļoti labi māk nolasīt manu dvēseles stāvokli, šobrīd es laikam atkal esmu gatavs attiecībām, par to arī dziesma un tieši tā to “nolasījis” arī dziesmas video versijas autors Jurgstulajstus,” saka Dons.

Jaunais albums “Sibīrija” nāks klajā 13. februārī. Pavisam nesen pie klausītājiem nonācis tā jaunākais singls “Pašā ielas galā”, kuru dziedātājs sola izpildīt visos septiņos jaunā albuma svinēšanas koncertos. Kā atzīst Dons, dziesma radusies, remdējoties bērnības atmiņās.  “Kā visas dziesmas, arī “Pašā ielas galā” ir dziesma par mani. Man bērnībā pašā ielas galā auga bērzi, tā man ir ļoti spilgta atmiņa. Teksts ir ļoti burtisks, varbūt pat naivs, bet tas bērnības naivums ir tīrs un remdējošs, tas ir vajadzīgs. Bērnības atmiņās es atgriežos, kad meklēju mieru un stabilitāti ikdienas steigā un skrējienā. Dziesmas skanējums būtiski atšķiras no man ierastā, šeit iedvesmojos no ķeltu mūzikas.”

Varbūt noder

Koncerti: 13., 14., 15., 17., 19., 20.,21. II 20.00 “Palladium”.

Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dons ir nulle ‘ 0

Draugiem Facebook Twitter Google+