×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Dons slavas gājienu turpinās Dzintaros


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Savu uzvaras gājienu pašmāju mūzikas lauciņā neatlaidīgi turpina šā brīža publikas iemīļotākais popmūzikas dziedātājs Dons jeb Arturs Šingirejs. Pēc pilnībā izpārdotas albuma “Varanasi” sešu koncertu sērijas gada sākumā koncertzālē “Palladium” dziedātājs izsludinājis “Varanasi” cikla noslēguma koncertus 28. un 29. augustā Dzintaru koncertzālē, un nekas neliecina, ka šie notikumi neatkārtos februāra pieprasījuma rekordus.

Jāatzīst, ka Dons ir īstenojis vienu no negaidītākajiem pašmāju popmūzikas veiksmes stāstiem, turklāt darījis to pakāpeniski, kā īstens darbarūķis, izkopjot un meistarīgi izmantojot reizēm par “itālisku” nodēvēto balss tembru, kā arī līdz perfekcijai izstrādājot koncertu performances. Viņa ietais ceļš ir attaisnojies – Dona izdotais “Varanasi” cikla albums divos mēnešos ieguva “Zelta diska” statusu, bet pats dziedātājs izpārdeva sešus akustiskos koncertus “Palladium” un lika cilvēkiem stāvēt rindā 26 koncertos visā Latvijā, turklāt koncertos uzstājoties vien kopā ar pavadošo ģitāristu Mārci Auziņu, kā arī pats piespēlējot pa kādai stīgai.

Pēcāk sekojošais 80. gadu mūzikas iedvesmotais singls “Tev piedzims bērns” pāris nedēļu laikā sasniedza radio staciju topu virsotnes un tajās stabili turējās vairākus mēnešus. Nav noliedzams, ka režisora Jurgstulajstus veidotais dziesmas klips kļuva par vienu no pēdējā laika apspriestākajiem muzikālajiem videodarbiem – sabiedrības spiediena dēļ tajā pat tika veiktas izmaiņas – sak, nevajadzētu bērniem rādīt, kā bāzt dakšiņas elektrības rozetē.

Maija beigās klajā nāca “Palladium” koncertieraksta DVD ar tādu pašu nosaukumu “Varanasi”, kas ir pirmais mūziķa DVD. Šobrīd Dona veiksmes stāsts turpinās ar neticamu progresiju. Neilgi pēc pirmā Dzintaru koncertzāles koncerta izsludināšanas tika izsludināts otrs, bet šobrīd virtuālajās biļešu kasēs redzamā aina liecina par diviem pilnībā izpārdotiem koncertiem. Arī pašmāju mūzikas parādes liecina, ka divu gadu Latvijas mūzikas ierakstu balvas labākās dziesmas autors, arī “bez piecām minūtēm” Latvijas pārstāvis Eirovīzijas konkursā, arī šobrīd turpina būt popmūzikas topu augšgalos – “Radio SWH” Dona šīs vasaras singls “Pāriet bailes” ir pārliecinošs līderis.

Atskatoties uz albuma “Varanasi” – galvenokārt albuma dziesmas “Pēdējā vēstule” – žilbinošajiem panākumiem, dziedātājs atzīst, ka “Varanasi” laiks viņam bija un ir sajūtām bagāts un viņš tās izbaudot un izgaršojot ik dienu. “Vislielākais emocionālais lādiņš un gandarījums ir tieši koncertos, kur mēs tiekamies ar klausītājiem. Tā saikne ir maģiska, sajūta, kuru man vēl nav izdevies aprakstīt vārdos,” saka dziedātājs.

Koncerts Dzintaros būšot līdz šim iespaidīgākais mūziķa šovs gan muzikālā ziņā, gan vizuāli. Tiek īpaši gatavota koncerta programma, dziesmu aranžējumi, arī scenogrāfija un gaismu režija. Arī šoreiz, tāpat kā “Palladium” koncertos, uz skatuves kāps Dona pavadošās grupas pamatsastāvs: bundzinieks Rūdolfs Dankfelds, ģitārists Mārcis Auziņš un basģitārists Toms Poišs, taču šajā reizē bagātīgākam skanējumam Dzintaros grupas sastāvu papildināšot vēl vairāki mūziķi.

Saturiski “Varanasi” cikla noslēguma koncertos skanēs klausītāju iemīļotākās dziesmas no visiem Dona albumiem.

Varbūt noder


Koncerti:

28. un 29. VIII 20.00 Dzintaru koncertzālē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+