Sports
Ziemas sports

Dopinga lietošanā Phjončhanā pieķerta arī olimpiskā bobslejiste no Krievijas0

foto: Sputnik/LETA

Olimpisko sportistu no Krievijas (OAR) komandas bobslejiste Naģežda Sergejeva Phjončhanas olimpisko spēļu laikā pieķerta aizliegto vielu lietošanā, paziņoja Krievijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents Aleksandrs Zubkovs.

Pilote Sergejeva kopā ar stūmēju Anastasiju Kočeržovu izcīnīja 12.vietu sieviešu sacensībās.

“13.februārī viņas prove bija tīra, bet piecas dienas vēlāk kaut kas tika atrasts,” krievu mediji citē Zubkovu, kurš neatklāj, kādu aizliegto vielu lietojusi bobslejiste.

Kā vēstīts, olimpisko spēļu laikā OAR kērlingista Aleksandra Krušeļņicka organismā tika atrasts aizliegtais meldonijs, līdz ar to viņš un Aleksandra Brizgalova zaudēja savas izcīnītās bronzas medaļas jaukto pāru sacensībās.

Iepriekš Phjončhanā dopinga lietošanā tika pieķerts arī Japānas šorttrekists Kei Saito, bet trešdien tika paziņots, ka pozitīvas analīzes bijušas arī Slovēnijas hokeja izlases uzbrucējam Žigam Jegličam.

Valsts izveidotas un atbalstītas dopinga sistēmas dēļ Phjončhanas olimpiskajās spēlēs nevar startēt Krievijas komanda, jo SOK ir diskvalificējusi Krievijas Olimpisko komiteju. Tomēr sacensībās piedalās “Olimpiskie sportisti no Krievijas”, lai arī daudzi Krievijas vadošie sportisti nesaņēma uzaicinājums piedalīties šajā Olimpiādē.

Iepriekš Krievijas olimpieši cerēja Phjončhanas spēļu noslēguma ceremonijā soļot zem savas valsts karoga, bet pēc pozitīvajām dopinga analīzēm ir liela iespējamība, ka tas nebūs iespējams.

LA.lv