×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. augusts, 2013
Drukāt

Dopinga lietošanā pieķerts pauerliftinga sportists Gints Šķenders

powerliftings2

Latvijas pauerliftinga sportista Ginta Šķendera analīzēs konstatētas dopinga pēdas un viņš saņēmis divu gadu diskvalifikāciju, vēsta Latvijas Pauerliftinga federācija (LPF).

Analīzes 1992.gadā dzimušajam Šķenderam veiktas 5.maijā notikušā Latvijas čempionāta jauniešiem un junioriem spēka trīscīņā laikā. Šķendera analīžu paraugs uzrādījis vairāku indikatoru klātbūtni, kas pārliecinoši liecināja par sportā aizliegtu vielu lietošanu.

Pats sportists iesniegumā pavēstījis, ka atsakās no B proves pārbaudes, tomēr noliedz, ka būtu lietojis dopingu, vainojot uztura bagātinātājus. Tomēr atteikšanās no B proves pārbaudes ir pielīdzināma piekrišanai par dopinga lietošanu.

LPF Disciplinārā komiteja Šķenderam piespriedusi divu gadu diskvalifikāciju, kas noslēgsies 2015.gada 4.augustā, kā arī piemērots 150 latu naudas sods. Tāpat anulēti visi viņa sasniegtie Latvijas rekordi pauerliftingā kopš 2011.gada 1.janvāra.

Pēc Sporta medicīnas valsts aģentūras Antidopinga nodaļas informācijas, līdz šim pēdējā pozitīvā dopinga analīze Latvijā bija konstatēta 2011.gadā, kad enduro braucējs Edgars Siliņš saņēma brīdinājumu par zālītes pīpēšanu. Tomēr, piemēram, 2007. un 2008.gadā pieķerti pa pieciem sportistiem. Savukārt neviena pozitīva dopinga analīze netika konstatēta arī 2003.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+