×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
14. februāris, 2017
Drukāt

Dopings arī šķēpa mešanā, diskvalificē pasaules vicečempionu

AFP/LETAAFP/LETA

Pasaules vicečempionam šķēpmešanā Ihabam Abdelrahmanam no Ēģiptes piespriesta divu gadu diskvalifikācija, jo arī viņa dopingu analīžu B prove uzrādījusi pozitīvu rezultātu.

2015.gadā Abdelrahmans ar 88,99 metriem izcīnīja otro vietu pasaules meistarsacīkstēs, dodot savai valstij vēsturē pirmo godalgu pasaules vieglatlētikas čempionātu vēsturē.
Tomēr pērn 17.aprīlī sportista mājās ņemtās analīzēs tika konstatēti pārkāpumi vīrišķajos hormonos (testosteronā).

Analīzes tika veiktas laboratorijā Barselonā, un Ēģiptes Olimpiskā komiteja pieprasīja, lai Abdelrahmans dodas uz Spāniju, kur tiktu veiktas papildu pārbaudes, tomēr sportists atteicās to darīt un viņam liedza dalību Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.
Arī ēģiptieša B prove tika pētīta Barselonā un apstiprināts, ka tā bijusi pozitīva.

“Pēc sešus mēnešus ilgas gaidīšanas Ēģiptes antidopinga amatpersonas informēja, ka man piemērota divu gadu diskvalifikācija,” Abdelrahmans pavēstījis savā “Facebook” profilā, solot cīnīties, lai pierādītu savu taisnību.

2015.gada pasaules čempionātā triumfēja Kenijas sportists Jūliuss Jego, kurš bija 92,72 metrus tāls, sasniedzot trešo visu laiku tālāko rezultātu. Savukārt Riodežaneiro Olimpiādē labākais ar 90,30 metriem bija vācietis Tomass Rēlers.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+