×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. jūnijs, 2017
Drukāt

Dopingu lietojusi visa Krievijas futbola izlase? FIFA veic izmeklēšanu (1)

foto: AP/LETAfoto: AP/LETA

Pasaules futbola galvenā organizācija FIFA veic izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai Krievijas futbola izlase, kas piedalījās 2014. gada Pasaules kausā, bija iesaistīta valsts atbalstītajā dopinga programmā, vēsta Anglijas mediji.

Pastāv aizdomas par 34 Krievijas futbolistiem, tostarp visiem 23, kas bija pieteikti Pasaules kausam, kurā Krievija neizkļuva no grupas. Pieci no viņiem (Igors Akinfejevs, Denis Glušakovs, Maksims Kanuņņikovs, Aleksandrs Samedovs, Jurijs Žirkovs) arī šobrīd pārstāv valstsvienību Konfederāciju kausā, kurā Krievija trijās spēlēs izcīnīja vienu uzvaru, nekvalificējoties pusfinālam.

FIFA apstiprinājusi, ka veic izmeklēšanu, bet sīkākus komentārus nav sniegusi, piebilstot, ka visām Pasaules kausa laikā veiktajām krievu futbolistu dopinga analīzēm bijis negatīvs rezultāts.

Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgā izmeklēšanas komisija Ričarda Maklarena vadībā decembrī publicēja sava ziņojuma otro daļu par dopinga lietošanu Krievijā, kurā tika paziņots, ka laika posmā no 2011. līdz 2015.gadam vairāk kā 1000 Krievijas sportisti 30 sporta veidos piedalījušies valsts izveidotā un atbalstītā dopinga sistēmā.

Pirmo reizi aizdomu ēna kritusi uz visu augstākā līmeņa komandu. Ja tas apstiprināsies, var tikt apdraudēta Pasaules kausa futbolā norise Krievijā nākamā gada vasarā. Krievijas valsts domes vicespīkers Igors Ļebedevs izteicies, ka ar šo paziņojumu angļi vēlas izdarīt spiedienu uz Krieviju. Arī Anglija pretendēja uz 2018. gada Pasaules kausa rīkošanu, taču balsojumā zaudēja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+