×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Doties Austrumu virzienā. Tikšanās ar prezidentu “LA” diskusijā Bauskā (8)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pagājušajā piektdienā Valsts prezidents viesojās Bauskas novadā – Grāmatu svētku ietvaros tikās ar vietējiem iedzīvotājiem. Piedāvājam interesantākos fragmentus no prezidenta sarunas ar baušķeniekiem.

A. Bērziņš: – Divdesmit piecos gados esam nogājuši lielu un labu attīstības posmu. Ceļš priekšā vēl tāls, bet, strādājot kopā, tuvākajos desmit gados spēsim sasniegt Eiropas vidējo līmeni. Tas ir nepieciešams galvenokārt tāpēc, lai mūsu jaunieši, kas dodas pasaulē, pēc tam atgrieztos Latvijā. Lai nebūtu vienvirziena kustības. Un mēs to izdarīsim. Tas virziens, ko mēs kā Eiropas Savienības (ES) valsts esam izvēlējušies – doties Austrumu virzienā –, ir loģisks, jo jāstrādā tur, kur var sasniegt vislabākos rezultātus.

– Paskaidrojiet, ko nozīmē – doties uz Austrumiem?

– No mūsu tuvākajiem kaimiņiem līdz pat Ķīnai un Japānai. Mēs pagaidām savā ceļā esam nokļuvuši līdz Mongolijai. Ļoti strauji attīstās Ķīna. Pamata virziens, protams, ir tuvākie kaimiņi – Krievija, īpaši Baltkrievija, Kaukāzs, īpaši Gruzija un pārējās Centrāl­āzijas valstis. Mēs pa šiem 25 gadiem esam ieguvuši to, kā viņiem nav, mēs eksportējam ne tik daudz materiālus, cik garīgas vērtības, un tā ir mūsu priekšrocība. Bet pretim varam saņemt materiālas vērtības.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Par kādām piecām tautām, kas dibināja Latviju runā Bērziņa k-gs. Vai tās ir atspoguļotas Satversmē, vai to ir vēsturnieki izpētijuši? Man liekās, ka tas ir Bērziņa fantāziju produkts kas domāts lai palīdzētu krievam viņa centienos pierādīt ka te ir viņa vēsturiskas zemes.

 2. Vizīte Bauskā bija cirks, jo Bērziņa galvā visu dienu vārijās jautājums, vai pienāks apstiprinājums no Ventspils par finansējumu vēlēšanu kampaņai, bet tas ir vismaz 5-7 miljoni eiro. Nauda netika apsolīta un vēlu piektdienas pēcpusdienā Bērziņš bija spiests padoties. Skat , ko saka prof. Skudra, viņš zināja vislabāk. Tagad kārta Daudzem vai Beļēvičam.

 3. Uz sito veci pat skatities pretiigi,kur nu veel klausiities. Vins stutejams,k a Breznevs.Ne anglu valodas,ja ko nu es aizsapnojos,valsti tacu vada puzes kverklis,sitam maz,kas jaadara bija. Tikai so to ik pa briidim janolasa no lapinas.Vai ne ta? Esmu sika par visu,kas notiek Latvijaa. Tagad zilotiiba gatavojas kaut kam pretiigam.Klusums pirms veetras.Tautai teiksanas nekaadas.Ko dod kaut kaadas sociaalas aptaujas interneta,taapat balsu vairakums -51 jau sen visu aizkulises izlemis!

 4. uzdot jautājumus personai,kura faktiski gandrīz ne uz vienu no tiem neatbild,it kā mēģinātu staigāt pa plānu ledu.Un kas tie par murgiem par “abām radikālajām pusēm”?Neērti lasīt tādas “atbildes”.

 5. Gandrīz katru Bērziņa pļāpājumu var argumentēti apstrīdēt. Viena vienīga muldēšana un atrunāšanās!
  Nu kaut vai par 16. martu. Tas, ka ministrus padzen no amatiem par ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, viņaprāt, esot demokrātija. “Abas radikālās puses” vēloties gūt labumu no 16. marta. Kādu labumu??? Varbūt tiem “antifašistiem” par to ālēšanos tur kremlis maksā, bet kādu labumu var nopelnīt tie, kuri kritušo karavīru piemiņai noliek ziedus? Vai Bērziņa kungs arī uz savu piederīgo kapiem nes ziedus lai labumu nopelnītu??? Varbūt ar to labumu ir domāts tā saucamais “politiskais kapitāls”? Nu ja jau tādā veidā to politisko kapitālu var nopelnīt, tad kādēļ tur tie mūsu valstsvīri un sievas ar prezidentu priekšgalā neiet to kapitālu pelnīt?! Ja jau tur to politisko kapitālu tā varētu nopelnīt, tad šitie frukti būtu gājiena priekšgalā un teiktu kvēlas, aizkustinošas runas. ( Tāpat kā 18. novembrī) Bet neiet vis! Tātad nekāds kapitāls tur nespīd.
  Muldēšana, viena vienīga muldēšana…….

 6. nu, Ķīnā, Japānā Atbildēt

  var nonākt arī no Rietrumiem, vismaz nedraud zenītraķetes……………..
  šim kungam pagriešanās uz pretējo pusi izraisa alerģiju, to mēs zinām, ES naudiņa gan patika…………..

 7. Neticu Bērziņam, nevienam vārdam. Kāpēc tā ir? Nezinu, šķiet, ka tipisks KPSS produkts, kas mūžīgi melo un laipo, un tāds arī paliks. Jaunajam prezidentam jābūt brīvam no tās pagātnes. To lai pārdzīvo vēsturnieki. Traucē nacionālā bibliotēka, traucē internets, traucē ES prezentēšana, vēstures komisija utt. Vairāk slaucējas, kurām var stāstīt, kā partija tās baro un rūpējās par viņām. Pirmais, ko pateicis Bērziņš, kad sabruka Zolitūdes veikals, ka tur nav ļauna iemesla. Kā viņš to zināja? Gaišredzis? Līdz šodienai neviens to nav pierādijis. Un otrais – vainīga valdība. Visa celtniecības kontrole pašvaldību rokās, bet tur vainīgo, pat morāli atbildīgo, nav! Kāpec mums jāizceļ austrumu virziens? Krievijas tarifi ir padarījuši to, ka investorus Latvija vairs neinteresē! Ķīnieši paši nāks uz Latviju, nav jaraugās pāri visai Krievijai. Krievs noderēs tad, kad viņam kļūs galīgi skaidrs, ka iztiks bez viņa. Bet tad viņš arī nebūs vajadzīgs. Kāmēr mēs kopā ar bērziņiem pļāpājam, Vācija jau sen ir brīva no krievijas enerģētikas. To izdarījuši Merkeles laikā – klusu, bez lielas bļaustīšanas.

  • Vācijā šodien no krievu gāzes izmanto kādus 5%. 20% elektrības iegūst pārstrādājot atkritumus un iegūtas lauksaimnieciski vielas. Kāmēr mēs kritizējam tās ekonomiskas apgaismojuma lampiņas jau notikusi pāreja uz vel ekonomiskākām un veselībai drošām, balstītam uz gaismas diodiem. Nevienu vārdu neesmu dzirdējis no šā “darba rūķa”, kā samazināt atkarību no “Gazprom” un tā tarifiem. Neticu, ka mums Latvijā nav alternatīvo enerģijas avotu. Bērziņkungs tik visu laiku uztraucās par liekiem izdevumiem tur, kur mēs varam aiziet pa savu, atšķirīgu no “lielā brāļa” ceļu. Vai tad nav skaidrs, ka krievs nekad neļaus nevienam attīstīties, kā viņi sak “par viņu rēķina”. Tiko sajūtīs, ka kaut kur kas aizgāja – uzreiz izdomās, kā tam traucēt. Un mums “jādodās” tur?
   Vai tad nebija iespējams nodrošināt, lai 16. martā nenotiek grūstīšanas pie brīvības pieminekļa abām “radikālām grupām”, atļaut “antifašistiem” ar Ždanoku priekšgalā “dezinficēt” laukumu apkārt piemineklim visās pārejās 364 gada dienās.

Draugiem Facebook Twitter Google+