×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Modri jāseko līdzi Satversmes preambulas pieņemšanai (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Juristu, zinātņu un sabiedrisko darbinieku konference Universitātes aulā tikpat kā vienprātīgi atzina, ka tiesībnieka Egila Levita preambulā rakstītais ir augstas uzslavas cienīgs. Vienas no pēdējām autoritātēm, kas vēl nav nobeigtas uz nacionālā tirgus laukuma, vieni no pēdējiem latviešu eifeļa torņiem, kuri nav nogāzti (D. Īvāns, M. Zālīte, M. Kūle u. c.), atzīmēja priekšvārda nevainojamo tīrību, sapasību ar atmodas ideāliem un vēlēja Levita tekstu izkaldināt granītcietu, lai Latvijas pretinieki pret to izlauztu zobus. Šie kangari un svešām varām, ietekmēm zābakpucētāji jau ir klāt, lai strādātu nekrietnības. Preambulas dokumentu viņi nopēdojuši kā sumpurņi no latviešu pasakām, un, kolīdz ķēdes palaidīs vaļīgāk, gaudas celsies skaļākas, zobu griešana ņerkstošāka un demagoģija – durošāka. Mūsu autoritātes savlaicīgi pamanījušas un brīdina par noziedzīgām darbībām pret valsti, kas nesaņem pretsparu un atspēkojumu. Konference uzsvēra, cik sazēlis ir pseidozinātniskums, runāja par kreisi nenormālām idejām, kuru autori iztēlojas sevi par pasaules nabu. Lielai daļai māniju apsēsto ļautiņu īstā vieta būtu dabas zinātņu muzejā kā retiem putniem – ūnikumiem, nevis pašreizējās darbavietās par augstskolu mācībspēkiem, universitāšu pētniecēm un antifašistiem, tomēr ultraliberālo elementu skaļās aktivitātes līdztekus ar Kremļa lienošo maigo varu ir tik ilgstoši skalojušas valsts pamatus un pilinājušas nāvekli Latvijai, ka ir pēdējais laiks nacionālas valsts aizstāvju asai pretreakcijai, lai sumpurņi iežmiegtu asti kājstarpē.

Pret uzkultajiem netīrajiem ūdeņiem ir jāuzceļ aizsargdambis, un Satversmes priekšvārds būs taisni tas valnis, kas nepieciešams. Ne velti politiķi saņēma sabiedrības pārstāvju ieteikumu preambulas pieņemšanu pabeigt līdz Latvijas dzimšanas dienai 18. novembrī. Taču dažu “latvisku” partiju “atturēšanās” un izvairīgums pilsoņiem liek neatslābināt modrību. Universitātē, kad bija uzstājušies nācijas morālie līderi – cik zemu nolaidās Lielās aulas griesti, tribīnē kāpjot pelēkiem partijniekiem. Izņemot Dzintara kungu un prof. Čepāni, sīkie gariņi Seržants ar Demiteru par preambulu stostījās bailīgi, nedroši, trīcoši. Nedz zatlerietis, nedz zaļais nerunāja “no sirds asinīm” un neizrādīja gara spēku, kāds tikko bija piestrāvojis Aulu. Nav jau viņi kultūras un politikas Lāčplēši, bet rutīnā izkurtējuši politiķīši, kādiem pilna Saeima un kuri klab, neko nepasakot, no viņiem saproti, ko gribi. Sazin vells, vai viņi atklāsies, sagaidījuši zīmi no debesīm, sponsoriem, – un arī par priekšvārda pieņemšanu RP un ZZS vēl ilgi lauzīšot savus deputātiskos paurus. Reformisti domes sēdē kasīja kules par “vērtībām, ideāliem”, kaut tie ir turpat Levita tekstā acupriekšā pat ēzeļiem skaidri un gaiši. Kādas šai partijai vairs vērtības – vienīgi, kā neaptaisīties kārtējoreiz uz līdzenas vietas, taču ZZS gan nelon piepulcēties kangariem, bet atcerēties principu nr. 1 politikā – dots devējam atdosies vēlēšanās. Par preambulu jādabū 67 saeimiešu balsis.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Ja Latvija pieņemtu Krišnaītismu, tad tā kļūtu daudz cilvēciskāka , veselīgāka un mierīgāka.Šī hinduisma izpausme ir viena no miermīlīgākām reliģijas izpausmēm. Vēsturiski mēs esam āriešu( hinduistu ) tāli pēcteči.Govju rotāšana ar vainagiem, ozolu kults, uguns apbedīšanas rituāls un Jāņu ugunskuri- tas vis ir āriešu aizmirstais mantojums.

 2. Ja patiesi ko paliekošu gribam bez laipošanas stingri,ar mugurkaulu, pateikt, tad Satversmē jau tagad ierakstīsim “2. Latvijas valsts suverēnā vara pieder latviešu tautai.”Bet pievienotā preambula kalpos kā skaidrojums visiem sumpurņiem.Negaidīsim nākošo iespēju to izdarīt.

 3. Egil , izņem kartupeli no mutes . Saprotu , ka gribi un varbūt pat vari pateikt ko labu , bet nu to kartupeli izņem no mutes . Citādiņ siekaļu ir vairāk kā burtu .

 4. Kad piemin vārdu kristietība, tad atceros Māsu Olgu un brāli Teodoru no “Zvejnieka dēla”

 5. nez kamdēļ gan tādamseržantam un jebkuram citam ,kurš sevi uzskata par latvieti ,būtu jāklīrējas un jāšaubās ,atliek tikai balsot par.

 6. Latvijas valsts ir jau dibināta uz kristīgiem pamatiem un tam jābūt preambulā – vai dibinās uz ķīseļa pamatiem – ko grib daudzie oponenti. Tad var iznāk uz šariata pamatiem kā austrumos un arī ķīselis būs jāaizmirst, kad pārgriezīs rīkli..Nu nevar uz ķīseļa pamatiem. Pamatus vajag stingrus!

  • Mēs nedzīvojam viduslaikos. Kristīgās vērtības ir dzīvu cilvēku sārti? Masveida bērnu tirgošana zem krusta kara nepieciešamības? Raganu medības? Cīņa pret medicīnu,zinātni un progresu?
   Mēs labi zinām uz kādiem pamatiem kristietība turas. Tas kļūst skaidrs uzmanīgi izlasot bībeli un tai pakārtotās grāmatas.

 7. Papildinot domu par to frāzi ” kristīgās vērtības”. To aizstāt ar frāzi “vispārcilvēciskās vērtības” vai ” vispārcilvēciskās pamatvērtības”. Apmierināti būtu visi. Arī kristieši.

 8. AR DIEVA SVĒTĪBU!

 9. Pirmkārt,rokas nost no Satversmes! Satversmē viss vajadzīgais pateikts;nav nepieciešamas nedz pre-
  ambulas ne pēcambulas.
  Valsts Prezidets reaģēja adekvāti atlaižot to komisiju ganos,kuri tēlo dižus speciālistus un šķeļ sabie-
  drību…

 10. Kristīgās vērtības noteikti ir tuvākas tautasdziesmām kā neoliberālisma murgi.

 11. Es domaaju, ka ar Egila Levita izstraadaato preambulu piepildaas Rainja paregjojums: “Veel ciinja nav galaa un nebeigsies, tev Laachpleesi Spiidola paliigaa ies!”

 12. Nepatikā pret Levita kungu un viņa Satversmes preambulu prezidents pat nav centies ieturēt pieklājīgu pauzi, bet nekavējoties veikli atradis veidu, kā atbrīvoties ne tikai no augstas raudzes jurista, bet visas viņa vadītās komisijas spēcīgākajiem konstitucionālo tiesību speciālistiem.
  Tagad Bērziņa kungs acīmredzot par padomdevējiem un lēmējiem aicinās tādus “ekspertus” kā Klāvu Sedlinieku, preambulas noliedzēju juristu Endziņu, Elksniņu no SC, darba grupas no “Providus”, “Delnas” un citus tik pat ietekmīgus “speciālistus”.

 13. Uzpūsta problēma. Es to atbalstītu, ja tur nebūtu vārdi: “kristīgās vērtības.” Jo tas jau ieliek strīdus ābolu un ir pretrunā ar vairākiem Satversmes pantiem. Tas var aizskart un nākotnē izsaukt konfliktus ar Dievturiem,neticīgajiem, kas izbēguši no psihiskās atkarības. Arī Krišnas un Budas pielūdzējiem. Tiek zemtekstā apvainoti ebreji un muslimi. Mums jau tā netrūkst konfliktu.

  • 1.
   izlasiet uzmanīgi visu teikumu
   tā ir fakta konstatācija
   jums tas var nepatikt
   bet tādā telplaika paradigmā esam reinkarnēti
   2.
   jūs būsiet mani sajaucis ar muhamedu
   budu neviens nepielūdz un budisms nav reliģija
   tas ir vienīgas saprātīgais šīs civilizācijas domāšanas veids
   3.
   mēs visi pie tā nonāksim
   ja ne šajā, tad kādā no nākamajām dzīvēm
   šambala pastāv tāpatiņās kā tibetas valsts un tas pilsoņi

   • Budisms māca pakļauties un cienīt skolotāju, vecākus un līdzcilvēkus. Budisma līderis ir dzīvais Dievs vai tā
    pārstāvis vismaz. Kā priekšā budisti metas uz vēdera? Ja to nesauc par pielūgsmi, tad kas tas ir .?Muguras iztaisnošanas paņēmiens. Buda ir devītā Krišnas inkarnācija. Pareizāk ir teikt, ka Hinduisms (budisms) ir reliģiski- filozofiska kustība, kas regulē visas cilvēka uzvedības aspektus. Sākot no dzimšanas un beidzot ar aiziešanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+